2022 Honor of Kings Champion Türkiye Seçmelerinde Finalin Adı Belli Oldu

03.10.2022 - Pazartesi 21:15

Türkiye Seçmeleri çeyrek ve yarı final maçları sonrasında rakiplerini tek tek mağlup eden Next Rüya ile gruplardan beri namağlup olan FUTNOVA takımları finalde karşı karşıya gelecek.

Kazanan takımın 10 milyon dolar ödül havuzuna sahip 2022 Honor of Kings Championship turnuvasına gideceği Türkiye Seçmeleri’nde son aşamaya gelindi. 2 gün süren çeyrek final ve final mücadelelerinin ardından finalde yarışacak olan iki takım belli oldu. 15 Ekim’de sahnede oynanacak ve canlı olarak yayınlanacak olan finalde FUTNOVA ve Next Rüya takımları karşı karşıya gelecek.

Eleme aşamalarından notlar

Eleme aşamasında oynanan çeyrek ve yarı final maçlarında en çok yasaklanan kahraman, oynanan bütün maçlarda üzerine çektiği yasaklamayla “Shen Mengxi” oldu. Öte yandan bu aşamada oynanan maçlarda takımların en çok güvendiği kahraman 17 maçta 14 kere seçilen “Zhaojun” oldu.

Eleme aşamalarında oynanan maçlardan en kısa süreni 8 dakika 58 saniye süreyle FUTNOVA’nın Fire Flux Esports karşısında aldığı galibiyet oldu. En uzun süren mücadele ise Digital Athletics ve Denizbank İstanbul Wildcats’in karşı karşıya geldiği maç oldu. 33 dakika 32 saniye gibi oldukça uzun süren maçı Denizbank İstanbul Wildcats galibiyetle noktaladı. Çeyrek ve yarı finaller içerisinde ise en çok skorun alındığı maç, alınan toplam 42 skorla Next Rüya ile Denizbank İstanbul Wildcats arasında oynandı. Next Rüya, bu bol skorlu maçı 22-20’lik üstünlükle tamamlamayı başardı.

FUTNOVA namağlup olarak finalde

Çeyrek final maçında karşı karşıya gelen iki ezeli rakip Fenerbahçe Espor ve Beşiktaş Esports arasında oynanan mücadeleden Beşiktaş Esports, 2-0 üstünlükle adını yarı finale yazdırmayı başardı. Eleme maçlarında en dikkat çeken takım ise grup maçları dahil hiçbir maçta mağlubiyet yüzü görmeden adını finale yazdıran FUTNOVA oldu.

FUTNOVA ile Next Rüya takımları arasında oynanacak olan Büyük Final, 15 Ekim tarihinde saat 14.00’te Honor of Kings Türkiye Youtube kanalından canlı yayınlanacak.

Honor of Kings hakkında

Honor of Kings, günlük 100 milyon aktif oyuncusu ile dünyanın en çok oynanan mobil MOBA oyunu. Herkes, kendi tarzına göre yeteneklerini kullanarak takımlarını başarıya taşıyabilir! Arkadaşlarınızla takım kurarak savaş alanına girin, muhteşem yeteneklere sahip benzersiz kahramanlardan istediğinizi seçin ve ateşli takım savaşlarının eğlencesinin tadını çıkarın.

Honor of Kings, 2015 yılında TiMi Studio Group tarafından Çin’de piyasaya çıktı. Karakter tasarımları, dünya çapında hikayesi ve oynanış güncellemeleriyle oyun Çin’in en çok tercih edilen sosyal eğlence seçimi haline geldi. 2020 yılında günlük ortalama 100 milyon aktif kullanıcıyı geçerek dünyanın en çok oynanan mobile MOBA oyunu oldu.

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ