Uşak'ın Tarihi ve Doğal Zenginliklerinde Defender ile Heyecan Verici Bir Sürüş Deneyimi

04.10.2022 - Salı 01:12

Borusan Otomotiv, BOM Akademi ekibi ve eğitmenleriyle zorlu olduğu kadar heyecan verici bir sürüş deneyimine imza atmaya hazırlanıyor. Sınırlı sayıda katılımcının, Uşak'ın bilinmeyen görsel zenginliği ve tarihi dokusu ile farklı arazi koşullarında sürüş keyfi yaşarken öğrenme fırsatı bulacağı bu deneyimde, Defenderlar katılımcılara eşlik ediyor.

Dünyanın en uzun ikinci kanyonu Ulubey Kanyonu'ndan Taşyaran Vadisi'ne, Kuladokya Peri Bacalarından heyecan verici motocross pistine, eşsiz manzaralara ve tarih dolu bir dokuya sahip orta Ege'nin önemli merkezlerinden Uşak, Defender’ın içerisinden geçecek bu rotaya ev sahipliği yapıyor.

BOM Akademi eğitmenleri ile tasarlanan ve Uşak'ın büyülü ortamını yansıtan Land Rover Sürüş Deneyimi, 13-15 ile 15-17 Ekim tarihlerinde iki farklı grup için gerçekleştiriliyor. 70 yılı aşkın süredir Land Rover'ın öncü ruhuna sadık kalan ve 21. yüzyıl macerasını yeniden tanımlayan Defenderları konvoy sürüşü, on road ve off road parkurlarında deneyimleme imkanı tanıyan etkinlik, katılımcılara heyecan dolu anlar yaşatacak.

Defender Hakkında

Yepyeni teknolojilerle geliştirilen, arazi özellikleriyle geçmişin izlerine sadık kalan ve aynı zamanda şehir kullanımı için de benzersiz özellikler sunan Defender, Land Rover’ın Ekstrem Test prosedürlerine dayanabilecek şekilde tasarlanan D7x mimarisi üzerinden yükseliyor.

Defender, yollara çıktığı günden bu zamana Top Gear'ın 2020 Yılın Otomobili, Motortrend'in 2021 Yılın SUV'u, Autocar'ın 2020 Yılının En İyi SUV’u, 2021 Dünyada Kadınların Tercihi Ödülleri’nde Yılın Otomobili ve 2021’de Dünyada Yılın Tasarımı Ödülü dahil olmak üzere 50'den fazla dünya çapında ödül kazandı.

BOM Motor Sporları ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Mart 2021’de Borusan Otomotiv bünyesinde kurulan şirket; BOM yarış takımı, BOM Akademi, BOM Karting ve BOM E-Team faaliyetlerini grup çatısının altına taşımıştır.

Türkiye'de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye'nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla 2008 yılında kurulan Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), bu süreçte 4 kıtada 20 ülkede 36 farklı pistte gerçekleştirilen 400’e yakın yarışta start almış ve 18 şampiyonluk kazanmıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu lisanslı eğitim kurumu olarak hizmet veren BOM Akademi 2015 yılında kurulmuştur. Yükselen e-spor endüstrisinde yer almak ve bu alanda Türkiye’yi temsil etmek amacıyla kurulan BOM E-Team 2018 yılında hayata geçirilmiştir. Motor sporlarına genç sporcular kazandırmak ve bu sporun alt yapısının gelişmesine katkıda bulunmak hedefiyle 2020 yılından bu yana yol alan BOM Karting ise 2022 yılında da başarılara imza atmak için yoluna devam etmektedir.

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ