Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başörtüsünü Anayasa ile çözelim

06.10.2022 - Perşembe 02:24

ANKARA (İGFA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemin motosunun 'Türkiye Yüzyılı' olduğunu belirtti.

Milletvekilleri ile yaz döneminde seçim bölgelerinde ve görevlendirdikleri diğer yerlerde gerçekleştirdikleri çalışmaları yakından takip ettiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim süreci ilerledikçe projeleri daha ayrıntılı bir şekilde paylaşacaklarını söyledi.

Önümüzde yaklaşık 8 aylık bir vaktin var olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Verdiğimiz sözlerin yasama boyutundaki çalışmalarını tamamlayarak milletimizin huzuruna çıkmayı planlıyoruz. Cumhur İttifakı ortağımız, Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte sıkı bir mesai ile birlikte gündemimizdeki tüm düzenlemeleri yasalaştıracağınıza inanıyorum" dedi.

Erdoğan, bütün umudu ekonomideki sıkıntılara özellikle de enflasyona bağlayanların heveslerini kursaklarında bırakacak adımları atmayı sürdüreceklerini kaydetti.

Yatırım, istihdam, üretim, ihracacat ve cari fazla yoluyla ülkemizi büyütecek adımları birer birer attıkllarını belirtti.

https://youtu.be/xAXbUN82K3I

CHP'NİN BAŞÖRTÜSÜ TEKLİFİNE TEPKİ!

"CHP Genel Başkanı, bizim ömrümüzü verdiğimiz ve çözdüğümüz başörtüsü meselesiyle ilgili güya günah çıkarıyor, güya teklif veriyor" diyen Cumhuraşkanı Erdoğan, yaşanmayan sorunla ilgili teklifin arkasında riyakarlık var diyerek, ülkemizde şu anda böyle bir meselenin olmadığını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun son teklifini taktik bir adım olarak gördüğünü söyleyen Erdoğan, "Kılıçdaroğlu, senin üst düzey yöneticilerin üniversitelermizde ikna odalarını kurmadılar mı? Buralarda kızlarımızın başörtülerini çıkarmadılar mı? O yüzden Kılıçdaroğlu'nun son teklifini taktik bir adım olarka görüyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun ülkede olmayan bir konuyla ilgili gündeme getirdiği 'başörtüsü teklifi' ile ilgili önerisine karşılık, "Gelin çözümü yasa ile değil anayasa düzeyinde sağlayalım. Dürüstsen, samimiysen çöüzmü Anayasa düzeyinde sağlayalım" dedi.

"ALEVİLER İÇİN YENİ ADIM ATACAĞIZ"

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki Cuma günü detaylarını paylaşacakları Aleviler için yeni adım atacaklarını kaydetti.

YORUM YAZ