Narlıdere’ye Bir Kardeş Daha Geliyor

04.10.2022 - Salı 22:27

Yerel yönetimlerin güçlenmesi ve ülke genelinde sosyal ve kültürel bağların geliştirilmesine yönelik faaliyetlere önem veren Narlıdere Belediyesi, Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesiyle de kardeş şehir oluyor. İki ilçe arasında kurulacak kardeş şehir ilişkisi ile yerel yönetim anlayışının daha da geliştirilmesi amaçlanıyor.

Narlıdere Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu gerçekleştirildi. Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Meclis Salonu’nda düzenlenen meclis toplantısında, Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi ile kardeş şehir ilişkisi kurulması kararı alındı. İki ilçe arasında kurulacak kardeş şehir ilişkisiyle Narlıdere ve Nurhak belediyeleri bilgi ve deneyim paylaşımı gerçekleştirecek. İki ilçe arasında kardeş şehir ilişkisi kurulmasıyla yerel yönetim anlayışının daha da geliştirilmesi, belediye kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması için çalışmalar yapılması, sosyal ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Meclis üyelerinin dilek ve temennilerini de dile getirdiği belediye meclis toplantısında ayrıca; Ilıca, Sahilevleri, Altıevler ve Yeniköy mahallerinde yapılması planlanan imar değişiklikleri de görüşüldü. Başkanlıktan gelen önergelerin de gündeme geldiği meclis toplantısının ikinci oturumunun 12 Ekim Çarşamba günü yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ