Başkan Büyükakın Ne kadar övünseniz azdır

26.09.2022 - Pazartesi 11:00

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İtfaiyecilik Haftası nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.

İtfaiye Teşkilatının 308. kuruluş yıldönümünde bir kutlama mesajı yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, yangın ve afetlerde halkımızın 7 gün 24 saat hizmetinde olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve tüm itfaiyecilerin İtfaiyecilik Haftası’nı kutladı. Kendi hayatını kaybetmeyi göze alarak, vatandaşların can ve mal güvenliği için cansiperane şekilde görev yapan itfaiye çalışanlarına teşekkür eden başkan Büyükakın “Fedakarca yaptığınız bu görevinizde ne kadar övünseniz azdır” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli İtfaiyesi’nin bugün itibari ile modern hizmet binaları, araç-gereç altyapısı ve personel kalitesi ile ülkemizin saygın itfaiyeleri arasında yer aldığını ifade etti. Başkan Büyükakın, 527 fedakar personel ile 7/24 Kocaeli için görev yapan Kocaeli İtfaiyesi’nin sürekli kendini yenilediğini belirterek “Büyükşehir Belediyesi olarak, İtfaiye teşkilatımızın tüm ihtiyaçlarını en ince ayrıntısına kadar tespit edip karşılıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği konusunda hiçbir sorun yaşamaması için her türlü desteği verdiğimiz itfaiye teşkilatımız, gerek komşu iller, gerek Türkiye, gerek ise yurtdışından örnek alınan bir kurum haline geldi” dedi.

Başkan Büyükakın sözlerine şu şekilde devam etti “Kocaeli itfaiyesi, itfaiyecilik alanında öncü bir kurum. Hatta adeta bir itfaiyecilik okulu haline geldi. Kocaeli itfaiyesinin ünü ve başarısı ülke sınırlarını aştı. Bu tabloda haklı olarak bizleri gururlandırmakta. Bizlere bu haklı gururu yaşatan, özverili çalışmaları ile adından söz ettiren itfaiye teşkilatımızın tüm personeline teşekkür ediyorum.

İtfaiyecilik Haftası münasebetiyle, görevi başında hayatını kaybeden şehitlerimizi ve itfaiyeciliğe emek veren tüm geçmiş personelimizden vefat edenleri rahmetle anıyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatında görev yapan çalışma arkadaşlarıma verdikleri kahramanca mücadeleden dolayı tekrardan teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ