Migros Yerel Üreticilerden 12 Bin Ton Elma Alacak

07.10.2022 - Cuma 00:06

Migros, çiftçiye ve tarımsal üretimin her aşamasına sahip çıkmaya devam ediyor. Yerel üreticilerden yaptığı direkt ürün alımlarıyla hem üreticilere hem de bölgesel kalkınmaya olan desteğini kesintisiz sürdüren Migros, Antalyalı ve Ispartalı üreticilerden 1.000 ton elma alımı yapacak. Yıl içinde toplamda 12 bin ton elmayı taptaze şekilde Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterileri ile buluşturacak olan Migros, yerel üreticilerden yaptığı ürün alımlarını arttıracak, çiftçiye ve bölgesel kalkınmaya verdiği desteği sürdürecek.

Türkiye’nin en büyük taze gıda alımı yapan perakende şirketi Migros, güçlü yatırımlarıylatarımın ve yerel üreticinin en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Migros, Isparta’nın Eğirdir ve Antalya’nın Elmalı ilçesindeki üreticilerden alacağı 1.000 ton elmayı ülke çapındaki mağazalarında tüketicilere sunuyor. Yerel üreticilerden yıl içerisinde toplamda 12 bin ton elma alımı yapacak olan Migros, yerel üreticilerim ürünlerini ulusal pazara taşırken, taptaze lezzetli elmaları müşterilerine en uygun fiyatlarla ulaştıracak.

Üreticiler emeklerinin karşılığını vade beklemeden alıyor

Tarımsal üretimin devamlılığı ve çiftçilerimizin emeğinin karşılığını güvenle alabilmeleri için önemli destekler sağlayan Migros’un yaptığı alımlar karşılığında üreticiler, emeklerinin karşılığını vade beklemeden alıyor. Migros, önümüzdeki sene yerel üreticilerden yaptığı ürün alımlarını artırmak için çalışmalarını sürdürürken, çiftçiye ve bölgesel kalkınmaya verdiği desteği artırarak sürdürecek.

Yener Arslan: “Yerel üreticiye kurulduğumuz ilk günden bu yana büyük destek veriyoruz”

Migros Ticaret A.Ş. Meyve Sebze Pazarlama Direktörü Yener Arslan, “Türkiye’nin en büyük taze gıda alımı yapan perakende şirketi olarak tarımsal üretimin devamlılığı ve çiftçilerimizin emeğinin karşılığını güvenle alabilmeleri için her türlü desteği sağlamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, Isparta’nın Eğirdir ve Antalya’nın Elmalı ilçesindeki üreticilerden alacağımız 1.000 ton elmayı ülke çapındaki mağazalarımızda müşterilerimize sunacağız. Yerel üreticilerden ise yıl içerisinde toplamda 12 bin ton elma alımı yapacağız. Bu kapsamda, üreticilerimiz emeklerinin karşılığını hızla alma imkanına sahip olacaklar. Yerel üreticilerimize destek olurken, müşterilerimizi en taze ve kaliteli meyvelerle buluşturmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ