Öğrenci merkezinde sona doğru

06.10.2022 - Perşembe 01:06

Gemlik Belediyesi’nden eğitime destek aralıksız devam ediyor.

Gemlik Belediyesi ve Borusan Holding işbirliğiyle Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Kampüsüne yapılan öğrenci merkezi inşaatının büyük bir bölümü tamamlandı.

Toplam 900 metrekarelik zemine sahip öğrenci merkezi iki kattan oluşuyor. Bu merkez Gemlik’teki kampüsün eğitim kalitesini arttırırken sosyal hayatına da katkıda bulunacak. Uludağ Üniversitesi’nin Gemlik’teki kampüsünde eğitim hayatına devam eden öğrencilerin faydalanacağı iki adet 250 kişi kapasiteli amfinin yanı sıra kafe ve kütüphaneyi de bünyesinde barındıracak.

“Eğitimin her zaman yanındayız”

Gemlik Belediyesi’nin kendi sorumluluk alanlarında bulunan eğitim kurumlarına desteğini aralıksız sürdürdüğünü belirten Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Belediyesi’nin bütçesi el verdiği sürece eğitim kurumlarımıza ve öğrencilere destek olmaya devam edeceğini vurgularken, “Gemlik’te yaşayan ve Gemlik’e okumak için gelen gençlerimize desteğimiz devam ediyor. Bu yıl birinci sınıfa başlayan yaklaşık 2000 bin öğrenciye içerisinde 15 çeşit malzeme, çantası ve su matarası olan eğitim setlerini armağan ettik. Üç okulumuza ise öğrencilerin gönül rahatlığıyla spor yapabileceği spor alanları oluşturduk” dedi.

“Üniversite öğrencilerine ücretsiz barınma imkânı”

Gemlik Belediyesi’nin eğitime katkısının sadece Gemlik’te yaşayanlar için değil, Gemlik’te üniversite eğitimini tamamlamak için gelen öğrencilere de sürdürdüğünün altını çizen Başkan Sertaslan, “Bu yıl gayrimenkul fiyatlarına gelen kira artışından en çok etkilenen grupların başında üniversite eğitimine devam etmeye çalışan gençler oldu. Yüzde 200’lük zamlar sebebiyle çok sayıda genç üniversite eğitimini dondurmak zorunda kaldı. Biz Gemlik Belediyesi olarak içerisinde 75 öğrencimizin barınabileceği Cihatlı mahallemizdeki dairelerimizi bu yıl öğrencilerimize bedava tahsis ettik. Gençlerimizin eğitim hayatını sürdürürken yaşadığı kira sıkıntısını bir nebze ortadan kaldırmanın memnuniyetini yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Öğrenci merkezi büyük bir sorunu ortadan kaldıracak.

Gemlik’in tarım, turizm, sanayisi ve tarihiyle Türkiye ve dünyanın önde gelen kentlerinden olduğunu belirten Başkan Sertaslan, Kampüs içinde inşa ettikleri öğrenci merkezinin Gemlik’in üniversite kenti olarak anılmasında katkısının büyük olacağını belirtti. Yaklaşık 900 metrekarelik zemin alanı bulunan ve iki kattan oluşan merkezin, içinde öğrencilerin ihtiyaç duyacağı kafe ve kütüphane alanlarının olacağı ve 250 kişi kapasiteli iki anfinin öğrencilerin büyük derslik ihtiyacını karşılayacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ