Yüksek İhtisas Hastanesi’nde Ücretsiz İnternet Hizmeti
Kırıkkale Son Haber Editörü | 3 Aralık 2018 16:48
Yüksek İhtisas Hastanesi’nde Ücretsiz İnternet Hizmeti

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Yüksek İhtisas Hastanesi’nde muayene olmak için gelen vatandaşlara yönelik yeni bir çalışma başlatıldı.

Hastane genelinde uygun görülen 143 noktaya kablosuz internet cihazı kurularak, hasta ve yakınlarına internet keyfini yaşaya bilecekleri imkan sunuldu.

REKLAM
REKLAM

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nin poliklinik, yataklı birimler, ameliyathane ve acil servislerinde tedavi işlemlerini gerçekleştiren hastalara yönelik ücretsiz olarak cep telefonu, tablet veya dizüstü bilgisayarlarından internet kullanımı hizmeti sunulmaya başlandı.

Şuan için deneme yayınlarına başlayan ücretsiz wifi hizmetini kullanmak isteyen vatandaşlar, mobil cihazlarındaki wifilerini aktif etmelerinin ardından misafir kullanıcıya bağlanarak TC kimlik numaraları ile giriş yaptıktan sonra internet keyfini diledikleri yerden kullanmaya başlayacaklar.

Hastaneye başvuran tüm hasta ve hasta yakınları bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabileceğine dikkat çeken Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sancar Serbest, hastane çevresindeki 143 noktaya konulan sistemin 278 bin TL’ye mal olduğunu açıkladı. Verilen hizmette internet suçlarına dair tüm önlemlerin alındığını ve ‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi’ hakkındaki kanun dikkate alınarak gerekli düzenlemelerin yapıldığına dikkat çeken Başhekim Serbest, hizmetin asıl amacının hasta ve hasta yakınlarının uzun soluklu tedavilerde hastane psikolojisinden uzak bir şekilde yaşamalarını sağlamak olduğuna dikkat çekti.

Serbest, bu hizmetin kolay ve hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi adına özveri ile çalışarak personel görevlendiren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Tiftikçi’ye teşekkür etti.

Kırıkkale Son Haber