Yeni İcra Dairesi Modeli Açılışı Yapıldı
Kırıkkale Son Haber Editörü | 25 Mart 2019 00:13
Yeni İcra Dairesi Modeli Açılışı Yapıldı

İcra Dairelerinin etkinliğinin arttırılmasına yönelik olarak yurt çapında bir süredir uygulanan pilot icra uygulamasının yaygınlaştırma çalışmalarına Kırıkkale İcra Müdürlüğü’de dahil oldu.

Kırıkkale’de faaliyet gösteren 3 ayrı icra dairesini tek çatı altında toplayacak olan Yeni İcra Dairesi Modeline uygun İcra Dairesi Kırıkkale Adliyesi içerisinde düzenlenen kokteyl ile açıldı. Yeni İcra Dairesinin açılışına Adalet Bakanlığı İcra ve İflas Hizmetleri Dairesi tetkik hakimi Mustafa Selman Çelik, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Kırıkkale Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Akbal, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Bayram Doğan Kırıkkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Eray Temzikan, Hakim, Cumhuriyet Savcıları, Adliye personeli katıldı.

REKLAM
REKLAM

İHTİSAS BÜROLARI KURULDU.

Yeni İcra Modeline uygun olarak açılan İcra Müdürlüğü altında ihtisas büroları da oluşturuldu, hizmet kalitesini artıracak olan Danışma ve Kalite Yönetimi Bürosu, Dosya Arşiv Satış ve Mali İşler Bürosu, Dosya Arşiv Bürosu, Mali İşlemler Bürosu, Satış Bürosu, İcra Müdürlüğü Esas / Aile Bürosu, İcra Müdürlüğü Haciz Bürosu da İcra Dairesi altında faaliyete geçti.

DAHA HIZLI – KALİTELİ HİZMET

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, yeni İcra Dairesi modeli ile vatandaşlarımıza daha hızlı, güvenli kaliteli hizmet vermeyi planladıklarını belirtti. Yeni İcra Dairesinin açılışına Adalet Bakanlığı İcra ve İflas Hizmetleri Dairesi tetkik hakimi Mustafa Selman Çelik’te, yeni icra dairesinin eksiksiz açılması yönünde desteklerini esirgemeyen Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz’a teşekkür ederek yeni İcra Dairesinin birden fazla icra dairesini tek bir icra dairesi çatısı altında toplayarak, hizmetlerin uzmanlaşmış alt birimler eliyle yürütüleceğini belirtti.

KOLAYLIK VE ZAMAN TASARRUFU

Tetkik Hakimi Mustafa Selman Çelik, “Yeni İcra Dairesi Modeli ile tüm dosyalardaki evraklar ağaçlama sistemi ile taranarak UYAP sistemi aracılığı ile elektronik ortamda ulaşılmasına, dosya tarafları için kolaylık ve zaman tasarrufu sağlanmış olacak. Yeni icra modeli ile şeffaf ve denetlenebilir çalışma ortamı sunmuş olacağız, yine daire içleri kamera sistemi ile izlenebilir olması sayesinde satışlar yönünden güvenli bir ortam sağlamış olacağız. Bizler için en önemlisi karar ve işlemlerde hukuki hatalar en az düzeye inmiş olacak” dedi.

Kırıkkale Son Haber