Yahşihan’da “1.Uçurtma ve Çocuk Şenliği” Düzenlendi
Kırıkkale Son Haber Editörü | 29 Nisan 2019 18:47
Yahşihan’da “1.Uçurtma ve Çocuk Şenliği” Düzenlendi

Yahşihan’da belediye başkanlığı görevine başladığı günden itibaren halk ile iç içe olan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, bu kez çocuklarla birlikte binlerce uçurtmayı Yahşihan semalarına bıraktı.

Yahşihan Hisarköy Ormanı’nda yapılan “1. Uçurtma ve Çocuk Şenliği”ne çocukların yanı sıra vatandaşlarında ilgisi yoğundu.

REKLAM
REKLAM

Birbirinden renkli görüntülerle karşılaşan insanlar daha önce yapılan ve şuan unutlmakta olan çuvalda atlama, yoğurt yeme gibi yarışmalar ve spor oyunları oynadı. Yöreye ait müzisyenlerin söylediği türküler eşliğinde halaylar çekildi. Yahşihan Belediyesi tarafından şenliğe katılanlara yemek verildi.

Renkli görüntülerin oluştuğu şenlikte unutulmaya yüz tutmuş çuvalla atlama, yoğurt yeme ve diğer yarışmaların yanı sıra futbol ve voleybol gibi oyunlar oynandı. Yöresel sanatçılarında sahne aldığı şenlikte türküler söylendi, halaylar çekildi. Aynı zamanda katılımcılara belediye tarafından yemek ikram edildi.

Başkan Türkyılmaz şenlikle ilgili yaptığı açıklamada; “Gökyüzü maviyse ve hala varsa bir uçurtma, bir çocuk elinde salınan, ben de diyorum o zaman; “Yaşamak güzel”.. 1.sini gerçekleştirdiğimiz Uçurtma ve çocuk şenliğimize Başta Yahşihan Belediyesi personeline, ekip arkadaşlarıma emeği geçenlere, bizi kırmayıp etkinliğimize katılanlara katılmak isteyipte katılamayanlara ve tabikiii sevgili çocuklara sonsuz teşekkürler.” ifadelerine yer verdi.

Kırıkkale Son Haber