Virane Bir Evde Yaşayan Aileye Kırıkkale Valiliği Yardım Elini Uzattı
Kırıkkale Son Haber Editörü | 16 Eylül 2019 22:30
Virane Bir Evde Yaşayan Aileye Kırıkkale Valiliği Yardım Elini Uzattı

Kızılırmak Mahallesi’nde bulunan virane bir evde yaşamaya çalışan 5 çocuklu bir aileye Kırıkkale Valiliği yardım elini uzattı.

Alınan bilgilere göre, Kızılırmak Mahallesi’nde virane bir evde yaşamaya çalışan ve anne babanın hasta olduğu 5 çocuklu 7 kişilik bir aileye Kırıkkale Valiliği sahip çıkarak aile için yeni bir ev hazır olana kadar aile bir otele yerleştirildi.

REKLAM
REKLAM

Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi tarafından aileye yapılan ziyaret sonrası sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, “İnanın gözlerimize inanamadık. Beş çocuklu bir aile. Annenin kulakları az duyuyor. Baba astım-bronşit hastası ve akciğerlerinde küçülme var. Evinde elektrik hiç yok. Gaz betondan atılan parçalarla, inşaatlardan artan tahtalarla kendilerine yuva yapmışlar. Tavanlar gördüğünüz gibi evde sıva yok, tuğlaları çamurla tutturmuşlar. Ya çocuklar: Babası kızının takdirname aldığını söyledi. Kız derslerine babasının elindeki cep telefonu feneriyle çalışıyor. Öbür kızda çok zeki fakat çok dengesini kaybedip düşüyormuş. Değerli gönlü bol arkadaşlar benim sizlerin cömertliğinden hiç şüphem yok. Bu aile yardıma var mısınız?” ifadelerine yer verildi.

Kırıkkale Son Haber