Vali Yunus Sezer Keskin’de Kış Hazırlıkları ve Aşure Dağıtım Etkinliği’ne Katıldı
Kırıkkale Son Haber Editörü | 12 Eylül 2019 20:12
Vali Yunus Sezer Keskin’de Kış Hazırlıkları ve Aşure Dağıtım Etkinliği’ne Katıldı

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer Keskin ilçesinde bir dizi ziyarette bulunarak Kış Hazırlıkları ve Aşure Dağıtım Etkinliği’ne katıldı.

Vali Sezer ilçeye gelişinde ilk olarak Kış Hazırlıkları ve Aşure Dağıtım Etkinliği’ne katılmak için belirlenen alana gelerek düzenlenen etkinliğe katıldı. Vali Sezer burada yaptığı açıklamada; “Geleneksel ürünlerimizi yaşatarak tekrar insanlarımızın sofralarına taşınmasını önemsiyoruz. Böylece hem daha sağlıklı ve doğal gıdalara yeniden kavuşacağız hem de üreticilerimiz daha yüksek kazanç sağlayacaktır. Geleneksel ve doğal gıdalar yetiştirilmesi çerçevesinde #DİNEK markasıyla yaklaşık 30 ürünün bizzat köylülerimiz tarafından üretilerek pazarlanmasını da köylülerimiz adına yaparak tüketicilerimize tamamen doğal ürünler sunmayı sağlayacağız.” dedi.

REKLAM
REKLAM

Daha sonra 2017 yılında faaliyete geçen ve bayanlar tarafından toprak saksılar, dekor aydınlatmaları, Çeşnigir Köprüsü plaketi, anahtarlık ve magnet gibi özel tasarımlar üreten Çamurlu Eller KOP İle Düşler Kuruyor Atölyesi’ni gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Keskin’de yapılan etkinliklere Vali Yunus Sezer, Keskin Kaymakamı Tekin Erdemir, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz ve Keskin halkı katıldı.

Kırıkkale Son Haber