Vali Yunus Sezer İlçeleri Ziyaret Etti
Kırıkkale Son Haber Editörü | 30 Nisan 2019 17:55
Vali Yunus Sezer İlçeleri Ziyaret Etti

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, ilçe ziyaretleri kapsamında bir dizi ziyaret ve programlarda bulunmak üzere Balışeyh, Delice ve Çerikli’yi ziyaret etti.

İlk olarak Balışeyh ilçesini ziyaret eden Vali Sezer, ilçeye gelişinde Kaymakam Vekili Mücahit Öztürk ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.

REKLAM
REKLAM

Programına Kaymakamlık ziyareti ile başladı. Programının devamında Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu’ nu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.Vali Sezer, ziyaretlerinin ardından Balışeyh İl genel meclis üyeleri ve muhtarlarla bir araya geldi.

31 Mart seçimleri sonrası seçilen İl genel meclis üyeleri ve muhtarlara hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Sezer, bundan sonrada alınan kararların hangi aşamada olduğuna dair ilçe toplantılarının periyodik aralıklarla devam edeceğini söyledi.Yaz ayını verimli geçirme adına hep beraber sahada olunacağına işaret eden Sezer, “ Bu senenin farklı bir sene olmasını amaçlıyoruz. Hepimiz sahada olacağız ve işleri takip edeceğiz. Kendi kaynaklarımıza ağırlık vererek köy yollarımızı yapmaya çalışacağız. Araç parkımızı zenginleştirdik daha da zenginleştireceğiz. ” dedi.Toplantıda muhtarların talep ve önerilerini dinleyen Vali Sezer, muhtarlardan köylerine yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istedi. Çarşı içerisinde bulunan esnafları da ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunan Vali Sezer, bir kahvehaneye de uğrayarak vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra Delice’ye geçen Vali Yunus Sezer, ilçeye gelişinde Kaymakam Vekili Onur Alp Bıçakcı ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Vali Sezer, Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda Delice İl genel meclis üyeleri ve muhtarlarla bir araya geldi.31 Mart seçimleri sonrası seçilen İl genel meclis üyeleri ve muhtarlara hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Sezer, bundan sonra da alınan kararların hangi aşamada olduğuna dair ilçe değerlendirme toplantılarının periyodik aralıklarla devam edeceğini söyledi.2019 yılını en iyi şekilde sürdürme ve en iyi şekilde hizmet etme misyonu ve vizyonu ile hareket etme gereğini vurgulayan Vali Sezer “ Hepimiz bir sorumluluk üstlenmiş durumdayız. Bu sorumluluk bu aziz millete hizmet etme sorumluluğu. Bizim üzerimizde bu milletin bir emaneti var. Bizim yaşayanlar olarak bu millete vefa borcumuz var. Aynı şekilde kutsal vatan uğruna genç yaşta canlarını seve seve veren şehitlerimize, kahraman gazilerimize borcumuz var. Bu emaneti en iyi şekilde sürdürme borcumuz var. Dolayısıyla bir kuruşun dahi hesabını yaparak hizmetlerimizi planlamamız ve ona göre hizmet etmemiz gerekiyor.” dedi. Toplantıda muhtarların talep ve önerilerini dinleyen Vali Sezer, muhtarlardan köylerine yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istedi.

Vali Sezer, programının devamında Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Delice ilçesinde bulunan Bağ Fidanı Aşılama Tesisi, 1938 yılında yapılan Karabekir Konağı ve Karabekir Cami ile Delice Köylü Pazarında incelemelerde bulunan Vali Sezer, yetkililerden bilgi aldı.Delice ziyaretinin ardından Çerikli Beldesini de ziyaret eden Vali Sezer, Belediye Başkanı Nuh Şahin’e hayırlı olsun dileklerini iletti. Sezer, daha sonra Çerikli’de Safir Tuz tarafından kurulacak rafineri tesisinin yerinde incelemelerde bulundu. Tesisin yer tahsis işlemleri ve projelendirme çalışmaları tamamlandığında, tesisin tam kapasite çalışmasıyla birlikte yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlanacağı belirtildi.

Kırıkkale Son Haber