Vali Sezer, Proje Çalışmalarını Yerinde İnceledi
Kırıkkale Son Haber Editörü | 12 Mart 2019 13:16
Vali Sezer, Proje Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in göreve başlaması ile birlikte hayata geçirilen projelerde, çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yürütülen projeleri kısa zaman aralıklarla bizzat takip eden ve incelemelerde bulunan Vali Sezer, geçtiğimiz gün de incelemelerini sürdürdü.

REKLAM
REKLAM

İlk olarak Balışeyh Kaymakamlığınca yürütülen “Lavanta Vadisi” proje çalışmalarını inceleyen Vali Sezer, projede gelinen aşamalar hakkında Kaymakam Vekili Mücahit Öztürk’ten bilgi aldı.

Daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü eski binasının Engelli Gündüz Bakım Merkezi olarak kullanılması amacıyla yapılan tadilat çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Sezer, Engellileri ve engelli yakınlarını farklı bir ortamda buluşturacak, soluk aldıracak Sıcak Yuvam projesinin başlatıldığını ve ailelerin engellilerini gün içerisinde bu merkeze bırakabileceklerini söyledi.

İncelemelerine “Saklıbahçe OBA” projesinin uygulanacağı alana yaptığı ziyaretle devam eden Vali Sezer, ‘ Geleneksel kültürümüz OBA ile yaşatılacak’ sloganı ile yola çıkılan projenin de Kırıkkale’ye önemli bir katkı sunacağını ifade etti.

Günün son ziyaretini Kızılırmak mahallesinde yükselecek olan ŞEHİTLER ANITI çalışmalarının yapıldığı alanı ziyaretle sonlandıran Vali Sezer, burada da yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Sezer’e incelemelerinde, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Osman Akbaş, Vali Yardımcısı Sait Özkılınç, Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz, Balışeyh Kaymakam Vekili Mücahit Öztürk, Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hatice Uğurlu’da eşlik etti.

Kırıkkale Son Haber