Serdar Yarar, Proje Tanıtım Toplantısını Yaptı
Kırıkkale Son Haber Merkezi | 3 Şubat 2019 23:55
»
Serdar Yarar, Proje Tanıtım Toplantısını Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Serdar Yarar “40 Soruna 40 Çözüm” adlı proje tanıtım toplantısını yaptı.

Kırıkkale İl Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıyla Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Serdar Yarar, “40 Soruna 40 Çözüm” adlı proje toplantısını gerçekleştirdi.

REKLAM
REKLAM

Video gösterisi olarak yapılan proje anlatımından sonra bir konuşma yapan Yarar; “Sizlerle birlikte yaşıyorum. Kırıkkaledeyim burada doğdum, burada büyüdüm, düğünümü burada yaptım ve yuva mezarlığında da aile mezarlığımız var. Yani demem o ki bende sizlerden biriyim. Sizin içinizden biriyim. Bu projeleri hazırlarken çok titiz bir çalışma halinde bir araya getirdik. 40 dedik çünkü bir gün sabah kalkıp ta ya neden bu 40 tane olsun demedik. Çünkü 40 içeriye baktığımız zaman 70 – 75 tane projeden oluşmakta. Bu projeleri hazırlarken birbirinden değerli üniversitelerimizde ki akademisyenlerimiz, çok kıymeti şehir plancılarımız, mimarlarımız ve kendi alanında uzman arkadaşlarımızla bir araya getirmeye çalıştık. 1 Nisan’dan sonra durmadan, yorulmadan da bu projeleri hayata geçirmeyi inşallah Cenab-ı Allah bize nasip eder.”

“Kırıkkale olarak 30 yıldır, il olduğumuz günden bu güne ilk defa bir belediye başkan adayı olarak ta Kırıkkalemizin sorunlarına yönelik, bir proje tanıtım toplantısı yapan ilk Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adayı ve çalışma arkadaşları olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu projelerimizi hayata geçirebilmemiz için hep birlikte 31 Mart’a kadar çalışmamız lazım. İnanmamız lazım. Geleceğimiz için, gelecek nesillerimiz için, memleketimiz Kırıkkalemiz için hep birlikte omuz omuza, gönül gönüle vererek bir çalışma sürdürmemiz gerekiyor. Ben inanıyorum ki 31 Mart gecesi Milliyetçi Hareket Partililer olarak biz Kırıkkale Belediyesini, Belediye seçimlerini kazanacağız ve 1 Nisan’dan sonra da bugün söz verdiğimiz 40 projemizi hayata geçirmeye başlayacağız.” dedi.

Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk bir konuşma yaparak, Serdar beyin bugün tanıtımı yaptığı proje birinci 5 yıldaki 40 ana proje. Daha sonraki 5 yıllarda farklı projeler ile yine karşınıza gelecektir. diyen Öztürk, ilk olarak genel siyaset üzerine bir konuşma yaparak şöyle dedi; “7 Ağustos 2015’te Türkiye’de bir ittifak kuruldu, Ankara merkezli yerli ve milli bizimde paydaş olduğımuz bir ittifak olan Cumhur İttifakı, diğer tarafta HDP – İP – CHP esasında FETÖ, PKK ve gayri milli her türlü terör unsurlarının desteklediği bizim de adına Zillet İttifakı dediğimiz bir ittifak. Bu ittifakın paydaşları diyor ki Türkiye’de bir bekâ sorunu yoktur, Türkiye’de bir zekâ sorunu vardır diyorlar, bizim sayın genel başkanımız için. Bizim sayın genel başkanımızın zekâsının sadakasını verseler onlara yetmez bile. Türkiye’de bir bekâ sorunu var mı yok mu?”

“Bunlar ya Türkiye’yi izlemiyor, takip etmiyor ya da bilerek ve isteyerek gayri milli her türlü unsurla bir arada olan Türkiye’nin bekâ sorunu olan bir muhalif istiyorlar.  Ya da bunlar akşama kadar bir belgesel kanalında fok balığı belgeseli izliyor, Afrika’da safari yapanları izliyorlar. Oysa ki Türkiye’de bugün itibari ile ekonomik, siyasi, sosyal ve hatta askeri anlamda bir Türkiye’yi dize getirme çabası söz konusu. Bugün Fırat’ın doğusuna bir operasyon yapmak isteyen Cumhur İttifakı’nın paydaşları hükümetlerle, Fırat’ın doğusuna neden operasyon yapılıyor diyen bir ittifakın paydaşları ile karşı karşıyayız. Bugün itibari ile bu ittifaka destek veren bu ittifakın paydaşları HDP, İP, CHP bütün bunlara bilerek ve isteyerek göz yumuyor. Bunun için Cumhur İttifakı’nın hem Kırıkkale’de hem de Türkiye’de başarılı olması bizim için millidir önemlidir. Bizlerde bu ittifakın başarılı olması için elimizden gelen tüm çaba ve gayreti sarfedeceğiz, özellikle Kırıkkale’de Cumhur İttifakı’nın paydaşı Milliyetçi Hareket Partisi’ni de 31 Mart akşamı zafere ulaştırmak için gece gündüz, sıcak soğuk, kar, kış, ayaz demeden var gücümüzle çalışacağız. İnançlıyız, kararlıyız, çünkü biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Bu azim ve kararlılık içinde sizlerinde desteği ile, sizlerinde çalışmasıyla hep beraber olacağız bir oyun ne önemi var demeyeceğiz. Yılmayacağız, üşenmeyeceğiz, çalışacağız.”

“Biz Kırıkkale’de üretken belediyecilik anlayışının nasıl olduğunu bütün Kırıkkale’ye göstereceğiz ve bundan sonraki yıllarda da bu yetkiyi hiç kaybetmeyeceğiz. Üretken belediyecilik sadece sözde kalmıyor. Üretken belediyecilik anlayışı, belediye başkan adayımızın projelerindedir. Tatlı su projesinden tutun ekmek fabrikası üretecek, parke taşı fabrikası üretecek tamamı üretmeye yönelik olarak hem istihdam sağlayıcı, hem üretici dolayısıyla kamu kaynaklarının dışarıya peşkeş çekilmesinden ziyade kamu kaynaklarının kamuda kalması ve onun reel olarak üretilerek bunun katma değere dönüşmesi şeklinde Kırıkkale’ye hizmet olarak dönüşünü görüyoruz. Bakıyorsun bizim belediyemize bir tane kültür ve kongre merkezi yok. Kültür ve il müdürlüğü salonu var ve burada da arkadaşlarımız ayakta kalıyor.”

“Kırıkkale Belediyesi de 30 yıldır il belediyesi ilçe belediyelerini saymıyorum. Bunca yıl içerisinde Kırıkkale’ye bir kültür ve kongre merkezi kazandıramamış bir belediyeden bahsediyoruz. Belediyemizin, çocuklarımızın, eşimizi alıp gideceğimiz ya da gençlerin gidebileceği bir tiyatro dahil kuramadığı bir belediyecilik anlayışının yıkılması gerektiğinden bahsediyoruz. Bir belediye başkanı, bir belediye yönetimi kültürel kongre merkezi, bir tiyatro yapamaz mı? Kırıkkale’de bizler inandık sivil toplum örgütleri ile kent konseyi kuracağız, kent konseyi içerisinde kent meclisi oluşturup mecliste tartışarak, olgunlaştırarak bir projeyi şehirde uygulanır hâle getireceğiz. Ben başkanım, benim dediğim olur mantığını yıkıp, kolektif bir akılla, istişare hâlinde olgunlaştırıp, bir projeyi şehre uygulamanın amacı neyse bunu gerçekleştireceğiz. Ben 7 aydır Kırıkkale milletvekliyim, bizim Sulakyurt belediye başkanı hariç, bir belediye başkanı gelip de ben ilçeme şunu yapmak istiyorum, il belediye başkanı da dahil ben ilime bunu yapmak istiyorum, Ankara’da şu bakanlıkta şöyle bir yardımınıza ihtiyacım var diye bize başvurmadı değerli hemşehrilerim. Oysa ki ben farklı bir siyasi partinin milletvekili olabilirim ama oysa ki ben bütün Kırıkkale’nin milletvekiliyim. Bunun için bizim Ankara’daki kamu kaynaklarını harekete geçirebilmemiz için bizim bizimle uyumlu çalışabilecek hem il belediyesine hem ilçe belediyelerine hem de belediye başkanlarına ihtiyacımız var. Ben belediye başkanı olsam Milliyetçi Hareket Partisi dahil 3 tane milletvekilinin gider kapısını aşındırır gel benimle şuraya şu projeyi gerçekleştirelim sana ihtiyacım var derim. Ama burada beyefendiler seçilene kadar vatandaşın içindeler seçildikten sonra külhan beyi. Ben başkanım benim dediğim olur. Öyle dava yok.”

“Belediye başkanının amacı da milletvekilinin amacı da hedefi de hem ülkeye hemde seçilmiş olduğu seçim bölgesine hizmettir. Bizim belediye başkanımız seçildiği vakit hem benim yanıma gelecek, hemde milletvekilleri olarak diğer milletvekillerinin yanına gidecek hep beraber bulacağız, gideceğiz hangi bakanda ne işimiz varsa Kırıkkale’ye hangi hizmet gelmesi gerekiyorsa bunun için o bakanın yakasına yapışacağız ve o hizmeti alıncaya kadar kapısından inmeyeceğiz.  Bu kararlılığı, bu inancı hepimiz ortaya koyacağız. Bugün zihniyet devrimine ihtiyaç var. Bu zihniyet devrimi de inşallah samimi inançlı gönül köprüsü kurmuş olduğumuz Kırıkkaleli hemşehrilerimizle beraber bizim Türk milliyetçisi ülkücü arkadaşlarımız belediye başkanı seçildiğinde yapacağız. Siz bunun için bize destek ve güç vereceksiniz. Bizler sizden aldığımız güçle sizin bize vermiş olduğunuz yetki ile Kırıkkale’ye hizmet etmeye mücadele vereceğiz.”

“Bu projelerin içerisinde 41’incisi olarak birinci sırada samimiyet var. Bizde birinci olarak hizmet etmek için içimizde duyduğumuz bir heyecan var. Bu olduğu zaman zaten gerisi kendiliğinden gelecektir. Hem Kırıkkale’nin bütçesi, hem kamunun bütçesi bütün bunları yapmaya yeterlidir. Kırıkkale’de ve bütün Türkiye’de hükumet sistemi değişmiştir. Nedir bu hükumet sistemi; Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemidir. Buradaki arkadaşlarımız, Kırıkkale’deki on binlerce ülküdaşımız sayın cumhurbaşkanımız seçilsin diye oy vermiştir. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi belediyesinin muhalefet belediyesi olarak görmek ve o şekilde tanımlamak akla ziyan bir durumdur. Bizler belediye başkanlarımızla beraber Ankara’da Kırıkkale’ye hizmet etmek için olacağız.” ifadelerini kullandı.

Öztürk son olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak yapılan kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaşarak; Şuan da Kırıkkale il merkezinde Milliyetçi Hareket Partisi yüzde 34,2 ile birinci parti, Mehmet Saygılı bey yüzde 32 ile ikinci, Mahir beyde yüzde 24’le üçüncü parti yüzde 10’da kararsız var. Biz bunu biliyoruz. Bütün kamuoyu araştırmaları da bunu gösteriyor. Bu birlik içerisinde bizler bunu koruyacağız. Bu ivmeyi artıracağız o yüzde 10 kararsız da Milliyetçi Hareket Partisi lehine çevirmek için mücadeleden taviz vermeyeceğiz dedi.

İşte Serdar Yarar’ın 40 Soruna 40 Proje Videosu;

Kırıkkale Son Haber

Haber Yorumları

Kapali

Serdar Yarar, Proje Tanıtım Toplantısını Yaptı
Kırıkkale Son Haber Merkezi | 3 Şubat 2019 23:55
»
Serdar Yarar, Proje Tanıtım Toplantısını Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Serdar Yarar “40 Soruna 40 Çözüm” adlı proje tanıtım toplantısını yaptı.

Kırıkkale İl Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıyla Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Serdar Yarar, “40 Soruna 40 Çözüm” adlı proje toplantısını gerçekleştirdi.

REKLAM
REKLAM

Video gösterisi olarak yapılan proje anlatımından sonra bir konuşma yapan Yarar; “Sizlerle birlikte yaşıyorum. Kırıkkaledeyim burada doğdum, burada büyüdüm, düğünümü burada yaptım ve yuva mezarlığında da aile mezarlığımız var. Yani demem o ki bende sizlerden biriyim. Sizin içinizden biriyim. Bu projeleri hazırlarken çok titiz bir çalışma halinde bir araya getirdik. 40 dedik çünkü bir gün sabah kalkıp ta ya neden bu 40 tane olsun demedik. Çünkü 40 içeriye baktığımız zaman 70 – 75 tane projeden oluşmakta. Bu projeleri hazırlarken birbirinden değerli üniversitelerimizde ki akademisyenlerimiz, çok kıymeti şehir plancılarımız, mimarlarımız ve kendi alanında uzman arkadaşlarımızla bir araya getirmeye çalıştık. 1 Nisan’dan sonra durmadan, yorulmadan da bu projeleri hayata geçirmeyi inşallah Cenab-ı Allah bize nasip eder.”

“Kırıkkale olarak 30 yıldır, il olduğumuz günden bu güne ilk defa bir belediye başkan adayı olarak ta Kırıkkalemizin sorunlarına yönelik, bir proje tanıtım toplantısı yapan ilk Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adayı ve çalışma arkadaşları olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu projelerimizi hayata geçirebilmemiz için hep birlikte 31 Mart’a kadar çalışmamız lazım. İnanmamız lazım. Geleceğimiz için, gelecek nesillerimiz için, memleketimiz Kırıkkalemiz için hep birlikte omuz omuza, gönül gönüle vererek bir çalışma sürdürmemiz gerekiyor. Ben inanıyorum ki 31 Mart gecesi Milliyetçi Hareket Partililer olarak biz Kırıkkale Belediyesini, Belediye seçimlerini kazanacağız ve 1 Nisan’dan sonra da bugün söz verdiğimiz 40 projemizi hayata geçirmeye başlayacağız.” dedi.

Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk bir konuşma yaparak, Serdar beyin bugün tanıtımı yaptığı proje birinci 5 yıldaki 40 ana proje. Daha sonraki 5 yıllarda farklı projeler ile yine karşınıza gelecektir. diyen Öztürk, ilk olarak genel siyaset üzerine bir konuşma yaparak şöyle dedi; “7 Ağustos 2015’te Türkiye’de bir ittifak kuruldu, Ankara merkezli yerli ve milli bizimde paydaş olduğımuz bir ittifak olan Cumhur İttifakı, diğer tarafta HDP – İP – CHP esasında FETÖ, PKK ve gayri milli her türlü terör unsurlarının desteklediği bizim de adına Zillet İttifakı dediğimiz bir ittifak. Bu ittifakın paydaşları diyor ki Türkiye’de bir bekâ sorunu yoktur, Türkiye’de bir zekâ sorunu vardır diyorlar, bizim sayın genel başkanımız için. Bizim sayın genel başkanımızın zekâsının sadakasını verseler onlara yetmez bile. Türkiye’de bir bekâ sorunu var mı yok mu?”

“Bunlar ya Türkiye’yi izlemiyor, takip etmiyor ya da bilerek ve isteyerek gayri milli her türlü unsurla bir arada olan Türkiye’nin bekâ sorunu olan bir muhalif istiyorlar.  Ya da bunlar akşama kadar bir belgesel kanalında fok balığı belgeseli izliyor, Afrika’da safari yapanları izliyorlar. Oysa ki Türkiye’de bugün itibari ile ekonomik, siyasi, sosyal ve hatta askeri anlamda bir Türkiye’yi dize getirme çabası söz konusu. Bugün Fırat’ın doğusuna bir operasyon yapmak isteyen Cumhur İttifakı’nın paydaşları hükümetlerle, Fırat’ın doğusuna neden operasyon yapılıyor diyen bir ittifakın paydaşları ile karşı karşıyayız. Bugün itibari ile bu ittifaka destek veren bu ittifakın paydaşları HDP, İP, CHP bütün bunlara bilerek ve isteyerek göz yumuyor. Bunun için Cumhur İttifakı’nın hem Kırıkkale’de hem de Türkiye’de başarılı olması bizim için millidir önemlidir. Bizlerde bu ittifakın başarılı olması için elimizden gelen tüm çaba ve gayreti sarfedeceğiz, özellikle Kırıkkale’de Cumhur İttifakı’nın paydaşı Milliyetçi Hareket Partisi’ni de 31 Mart akşamı zafere ulaştırmak için gece gündüz, sıcak soğuk, kar, kış, ayaz demeden var gücümüzle çalışacağız. İnançlıyız, kararlıyız, çünkü biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Bu azim ve kararlılık içinde sizlerinde desteği ile, sizlerinde çalışmasıyla hep beraber olacağız bir oyun ne önemi var demeyeceğiz. Yılmayacağız, üşenmeyeceğiz, çalışacağız.”

“Biz Kırıkkale’de üretken belediyecilik anlayışının nasıl olduğunu bütün Kırıkkale’ye göstereceğiz ve bundan sonraki yıllarda da bu yetkiyi hiç kaybetmeyeceğiz. Üretken belediyecilik sadece sözde kalmıyor. Üretken belediyecilik anlayışı, belediye başkan adayımızın projelerindedir. Tatlı su projesinden tutun ekmek fabrikası üretecek, parke taşı fabrikası üretecek tamamı üretmeye yönelik olarak hem istihdam sağlayıcı, hem üretici dolayısıyla kamu kaynaklarının dışarıya peşkeş çekilmesinden ziyade kamu kaynaklarının kamuda kalması ve onun reel olarak üretilerek bunun katma değere dönüşmesi şeklinde Kırıkkale’ye hizmet olarak dönüşünü görüyoruz. Bakıyorsun bizim belediyemize bir tane kültür ve kongre merkezi yok. Kültür ve il müdürlüğü salonu var ve burada da arkadaşlarımız ayakta kalıyor.”

“Kırıkkale Belediyesi de 30 yıldır il belediyesi ilçe belediyelerini saymıyorum. Bunca yıl içerisinde Kırıkkale’ye bir kültür ve kongre merkezi kazandıramamış bir belediyeden bahsediyoruz. Belediyemizin, çocuklarımızın, eşimizi alıp gideceğimiz ya da gençlerin gidebileceği bir tiyatro dahil kuramadığı bir belediyecilik anlayışının yıkılması gerektiğinden bahsediyoruz. Bir belediye başkanı, bir belediye yönetimi kültürel kongre merkezi, bir tiyatro yapamaz mı? Kırıkkale’de bizler inandık sivil toplum örgütleri ile kent konseyi kuracağız, kent konseyi içerisinde kent meclisi oluşturup mecliste tartışarak, olgunlaştırarak bir projeyi şehirde uygulanır hâle getireceğiz. Ben başkanım, benim dediğim olur mantığını yıkıp, kolektif bir akılla, istişare hâlinde olgunlaştırıp, bir projeyi şehre uygulamanın amacı neyse bunu gerçekleştireceğiz. Ben 7 aydır Kırıkkale milletvekliyim, bizim Sulakyurt belediye başkanı hariç, bir belediye başkanı gelip de ben ilçeme şunu yapmak istiyorum, il belediye başkanı da dahil ben ilime bunu yapmak istiyorum, Ankara’da şu bakanlıkta şöyle bir yardımınıza ihtiyacım var diye bize başvurmadı değerli hemşehrilerim. Oysa ki ben farklı bir siyasi partinin milletvekili olabilirim ama oysa ki ben bütün Kırıkkale’nin milletvekiliyim. Bunun için bizim Ankara’daki kamu kaynaklarını harekete geçirebilmemiz için bizim bizimle uyumlu çalışabilecek hem il belediyesine hem ilçe belediyelerine hem de belediye başkanlarına ihtiyacımız var. Ben belediye başkanı olsam Milliyetçi Hareket Partisi dahil 3 tane milletvekilinin gider kapısını aşındırır gel benimle şuraya şu projeyi gerçekleştirelim sana ihtiyacım var derim. Ama burada beyefendiler seçilene kadar vatandaşın içindeler seçildikten sonra külhan beyi. Ben başkanım benim dediğim olur. Öyle dava yok.”

“Belediye başkanının amacı da milletvekilinin amacı da hedefi de hem ülkeye hemde seçilmiş olduğu seçim bölgesine hizmettir. Bizim belediye başkanımız seçildiği vakit hem benim yanıma gelecek, hemde milletvekilleri olarak diğer milletvekillerinin yanına gidecek hep beraber bulacağız, gideceğiz hangi bakanda ne işimiz varsa Kırıkkale’ye hangi hizmet gelmesi gerekiyorsa bunun için o bakanın yakasına yapışacağız ve o hizmeti alıncaya kadar kapısından inmeyeceğiz.  Bu kararlılığı, bu inancı hepimiz ortaya koyacağız. Bugün zihniyet devrimine ihtiyaç var. Bu zihniyet devrimi de inşallah samimi inançlı gönül köprüsü kurmuş olduğumuz Kırıkkaleli hemşehrilerimizle beraber bizim Türk milliyetçisi ülkücü arkadaşlarımız belediye başkanı seçildiğinde yapacağız. Siz bunun için bize destek ve güç vereceksiniz. Bizler sizden aldığımız güçle sizin bize vermiş olduğunuz yetki ile Kırıkkale’ye hizmet etmeye mücadele vereceğiz.”

“Bu projelerin içerisinde 41’incisi olarak birinci sırada samimiyet var. Bizde birinci olarak hizmet etmek için içimizde duyduğumuz bir heyecan var. Bu olduğu zaman zaten gerisi kendiliğinden gelecektir. Hem Kırıkkale’nin bütçesi, hem kamunun bütçesi bütün bunları yapmaya yeterlidir. Kırıkkale’de ve bütün Türkiye’de hükumet sistemi değişmiştir. Nedir bu hükumet sistemi; Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemidir. Buradaki arkadaşlarımız, Kırıkkale’deki on binlerce ülküdaşımız sayın cumhurbaşkanımız seçilsin diye oy vermiştir. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi belediyesinin muhalefet belediyesi olarak görmek ve o şekilde tanımlamak akla ziyan bir durumdur. Bizler belediye başkanlarımızla beraber Ankara’da Kırıkkale’ye hizmet etmek için olacağız.” ifadelerini kullandı.

Öztürk son olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak yapılan kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaşarak; Şuan da Kırıkkale il merkezinde Milliyetçi Hareket Partisi yüzde 34,2 ile birinci parti, Mehmet Saygılı bey yüzde 32 ile ikinci, Mahir beyde yüzde 24’le üçüncü parti yüzde 10’da kararsız var. Biz bunu biliyoruz. Bütün kamuoyu araştırmaları da bunu gösteriyor. Bu birlik içerisinde bizler bunu koruyacağız. Bu ivmeyi artıracağız o yüzde 10 kararsız da Milliyetçi Hareket Partisi lehine çevirmek için mücadeleden taviz vermeyeceğiz dedi.

İşte Serdar Yarar’ın 40 Soruna 40 Proje Videosu;

Kırıkkale Son Haber

Kırıkkale Son Haber

Serdar Yarar, Proje Tanıtım Toplantısını Yaptı

Serdar Yarar, Proje Tanıtım Toplantısını Yaptı
Haber Tarihi: 3 Şubat 2019 23:55
Haber Adresi: https://www.kirikkalesonhaber.com/serdar-yarar-proje-tanitim-toplantisini-yapti/

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Serdar Yarar “40 Soruna 40 Çözüm” adlı proje tanıtım toplantısını yaptı.

Kırıkkale İl Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıyla Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Serdar Yarar, “40 Soruna 40 Çözüm” adlı proje toplantısını gerçekleştirdi.

REKLAMREKLAM
REKLAM
REKLAM

Video gösterisi olarak yapılan proje anlatımından sonra bir konuşma yapan Yarar; “Sizlerle birlikte yaşıyorum. Kırıkkaledeyim burada doğdum, burada büyüdüm, düğünümü burada yaptım ve yuva mezarlığında da aile mezarlığımız var. Yani demem o ki bende sizlerden biriyim. Sizin içinizden biriyim. Bu projeleri hazırlarken çok titiz bir çalışma halinde bir araya getirdik. 40 dedik çünkü bir gün sabah kalkıp ta ya neden bu 40 tane olsun demedik. Çünkü 40 içeriye baktığımız zaman 70 – 75 tane projeden oluşmakta. Bu projeleri hazırlarken birbirinden değerli üniversitelerimizde ki akademisyenlerimiz, çok kıymeti şehir plancılarımız, mimarlarımız ve kendi alanında uzman arkadaşlarımızla bir araya getirmeye çalıştık. 1 Nisan’dan sonra durmadan, yorulmadan da bu projeleri hayata geçirmeyi inşallah Cenab-ı Allah bize nasip eder.”

“Kırıkkale olarak 30 yıldır, il olduğumuz günden bu güne ilk defa bir belediye başkan adayı olarak ta Kırıkkalemizin sorunlarına yönelik, bir proje tanıtım toplantısı yapan ilk Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adayı ve çalışma arkadaşları olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu projelerimizi hayata geçirebilmemiz için hep birlikte 31 Mart’a kadar çalışmamız lazım. İnanmamız lazım. Geleceğimiz için, gelecek nesillerimiz için, memleketimiz Kırıkkalemiz için hep birlikte omuz omuza, gönül gönüle vererek bir çalışma sürdürmemiz gerekiyor. Ben inanıyorum ki 31 Mart gecesi Milliyetçi Hareket Partililer olarak biz Kırıkkale Belediyesini, Belediye seçimlerini kazanacağız ve 1 Nisan’dan sonra da bugün söz verdiğimiz 40 projemizi hayata geçirmeye başlayacağız.” dedi.

Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk bir konuşma yaparak, Serdar beyin bugün tanıtımı yaptığı proje birinci 5 yıldaki 40 ana proje. Daha sonraki 5 yıllarda farklı projeler ile yine karşınıza gelecektir. diyen Öztürk, ilk olarak genel siyaset üzerine bir konuşma yaparak şöyle dedi; “7 Ağustos 2015’te Türkiye’de bir ittifak kuruldu, Ankara merkezli yerli ve milli bizimde paydaş olduğımuz bir ittifak olan Cumhur İttifakı, diğer tarafta HDP – İP – CHP esasında FETÖ, PKK ve gayri milli her türlü terör unsurlarının desteklediği bizim de adına Zillet İttifakı dediğimiz bir ittifak. Bu ittifakın paydaşları diyor ki Türkiye’de bir bekâ sorunu yoktur, Türkiye’de bir zekâ sorunu vardır diyorlar, bizim sayın genel başkanımız için. Bizim sayın genel başkanımızın zekâsının sadakasını verseler onlara yetmez bile. Türkiye’de bir bekâ sorunu var mı yok mu?”

“Bunlar ya Türkiye’yi izlemiyor, takip etmiyor ya da bilerek ve isteyerek gayri milli her türlü unsurla bir arada olan Türkiye’nin bekâ sorunu olan bir muhalif istiyorlar.  Ya da bunlar akşama kadar bir belgesel kanalında fok balığı belgeseli izliyor, Afrika’da safari yapanları izliyorlar. Oysa ki Türkiye’de bugün itibari ile ekonomik, siyasi, sosyal ve hatta askeri anlamda bir Türkiye’yi dize getirme çabası söz konusu. Bugün Fırat’ın doğusuna bir operasyon yapmak isteyen Cumhur İttifakı’nın paydaşları hükümetlerle, Fırat’ın doğusuna neden operasyon yapılıyor diyen bir ittifakın paydaşları ile karşı karşıyayız. Bugün itibari ile bu ittifaka destek veren bu ittifakın paydaşları HDP, İP, CHP bütün bunlara bilerek ve isteyerek göz yumuyor. Bunun için Cumhur İttifakı’nın hem Kırıkkale’de hem de Türkiye’de başarılı olması bizim için millidir önemlidir. Bizlerde bu ittifakın başarılı olması için elimizden gelen tüm çaba ve gayreti sarfedeceğiz, özellikle Kırıkkale’de Cumhur İttifakı’nın paydaşı Milliyetçi Hareket Partisi’ni de 31 Mart akşamı zafere ulaştırmak için gece gündüz, sıcak soğuk, kar, kış, ayaz demeden var gücümüzle çalışacağız. İnançlıyız, kararlıyız, çünkü biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Bu azim ve kararlılık içinde sizlerinde desteği ile, sizlerinde çalışmasıyla hep beraber olacağız bir oyun ne önemi var demeyeceğiz. Yılmayacağız, üşenmeyeceğiz, çalışacağız.”

“Biz Kırıkkale’de üretken belediyecilik anlayışının nasıl olduğunu bütün Kırıkkale’ye göstereceğiz ve bundan sonraki yıllarda da bu yetkiyi hiç kaybetmeyeceğiz. Üretken belediyecilik sadece sözde kalmıyor. Üretken belediyecilik anlayışı, belediye başkan adayımızın projelerindedir. Tatlı su projesinden tutun ekmek fabrikası üretecek, parke taşı fabrikası üretecek tamamı üretmeye yönelik olarak hem istihdam sağlayıcı, hem üretici dolayısıyla kamu kaynaklarının dışarıya peşkeş çekilmesinden ziyade kamu kaynaklarının kamuda kalması ve onun reel olarak üretilerek bunun katma değere dönüşmesi şeklinde Kırıkkale’ye hizmet olarak dönüşünü görüyoruz. Bakıyorsun bizim belediyemize bir tane kültür ve kongre merkezi yok. Kültür ve il müdürlüğü salonu var ve burada da arkadaşlarımız ayakta kalıyor.”

“Kırıkkale Belediyesi de 30 yıldır il belediyesi ilçe belediyelerini saymıyorum. Bunca yıl içerisinde Kırıkkale’ye bir kültür ve kongre merkezi kazandıramamış bir belediyeden bahsediyoruz. Belediyemizin, çocuklarımızın, eşimizi alıp gideceğimiz ya da gençlerin gidebileceği bir tiyatro dahil kuramadığı bir belediyecilik anlayışının yıkılması gerektiğinden bahsediyoruz. Bir belediye başkanı, bir belediye yönetimi kültürel kongre merkezi, bir tiyatro yapamaz mı? Kırıkkale’de bizler inandık sivil toplum örgütleri ile kent konseyi kuracağız, kent konseyi içerisinde kent meclisi oluşturup mecliste tartışarak, olgunlaştırarak bir projeyi şehirde uygulanır hâle getireceğiz. Ben başkanım, benim dediğim olur mantığını yıkıp, kolektif bir akılla, istişare hâlinde olgunlaştırıp, bir projeyi şehre uygulamanın amacı neyse bunu gerçekleştireceğiz. Ben 7 aydır Kırıkkale milletvekliyim, bizim Sulakyurt belediye başkanı hariç, bir belediye başkanı gelip de ben ilçeme şunu yapmak istiyorum, il belediye başkanı da dahil ben ilime bunu yapmak istiyorum, Ankara’da şu bakanlıkta şöyle bir yardımınıza ihtiyacım var diye bize başvurmadı değerli hemşehrilerim. Oysa ki ben farklı bir siyasi partinin milletvekili olabilirim ama oysa ki ben bütün Kırıkkale’nin milletvekiliyim. Bunun için bizim Ankara’daki kamu kaynaklarını harekete geçirebilmemiz için bizim bizimle uyumlu çalışabilecek hem il belediyesine hem ilçe belediyelerine hem de belediye başkanlarına ihtiyacımız var. Ben belediye başkanı olsam Milliyetçi Hareket Partisi dahil 3 tane milletvekilinin gider kapısını aşındırır gel benimle şuraya şu projeyi gerçekleştirelim sana ihtiyacım var derim. Ama burada beyefendiler seçilene kadar vatandaşın içindeler seçildikten sonra külhan beyi. Ben başkanım benim dediğim olur. Öyle dava yok.”

“Belediye başkanının amacı da milletvekilinin amacı da hedefi de hem ülkeye hemde seçilmiş olduğu seçim bölgesine hizmettir. Bizim belediye başkanımız seçildiği vakit hem benim yanıma gelecek, hemde milletvekilleri olarak diğer milletvekillerinin yanına gidecek hep beraber bulacağız, gideceğiz hangi bakanda ne işimiz varsa Kırıkkale’ye hangi hizmet gelmesi gerekiyorsa bunun için o bakanın yakasına yapışacağız ve o hizmeti alıncaya kadar kapısından inmeyeceğiz.  Bu kararlılığı, bu inancı hepimiz ortaya koyacağız. Bugün zihniyet devrimine ihtiyaç var. Bu zihniyet devrimi de inşallah samimi inançlı gönül köprüsü kurmuş olduğumuz Kırıkkaleli hemşehrilerimizle beraber bizim Türk milliyetçisi ülkücü arkadaşlarımız belediye başkanı seçildiğinde yapacağız. Siz bunun için bize destek ve güç vereceksiniz. Bizler sizden aldığımız güçle sizin bize vermiş olduğunuz yetki ile Kırıkkale’ye hizmet etmeye mücadele vereceğiz.”

“Bu projelerin içerisinde 41’incisi olarak birinci sırada samimiyet var. Bizde birinci olarak hizmet etmek için içimizde duyduğumuz bir heyecan var. Bu olduğu zaman zaten gerisi kendiliğinden gelecektir. Hem Kırıkkale’nin bütçesi, hem kamunun bütçesi bütün bunları yapmaya yeterlidir. Kırıkkale’de ve bütün Türkiye’de hükumet sistemi değişmiştir. Nedir bu hükumet sistemi; Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemidir. Buradaki arkadaşlarımız, Kırıkkale’deki on binlerce ülküdaşımız sayın cumhurbaşkanımız seçilsin diye oy vermiştir. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi belediyesinin muhalefet belediyesi olarak görmek ve o şekilde tanımlamak akla ziyan bir durumdur. Bizler belediye başkanlarımızla beraber Ankara’da Kırıkkale’ye hizmet etmek için olacağız.” ifadelerini kullandı.

Öztürk son olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak yapılan kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaşarak; Şuan da Kırıkkale il merkezinde Milliyetçi Hareket Partisi yüzde 34,2 ile birinci parti, Mehmet Saygılı bey yüzde 32 ile ikinci, Mahir beyde yüzde 24’le üçüncü parti yüzde 10’da kararsız var. Biz bunu biliyoruz. Bütün kamuoyu araştırmaları da bunu gösteriyor. Bu birlik içerisinde bizler bunu koruyacağız. Bu ivmeyi artıracağız o yüzde 10 kararsız da Milliyetçi Hareket Partisi lehine çevirmek için mücadeleden taviz vermeyeceğiz dedi.

. . .

İşte Serdar Yarar’ın 40 Soruna 40 Proje Videosu;

.

Kırıkkale Son Haber

Daha Fazla Haber