Şehidimiz Altan Çamkara Kabri Başında Anıldı
Kırıkkale Son Haber Editörü | 24 Şubat 2019 21:54
Şehidimiz Altan Çamkara Kabri Başında Anıldı

Şehidimiz Jandarma Çavuş Altan Çamkara, kabri başında anıldı.

24 Şubat 2016 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşan Uzman Jandarma Çavuş Altan Çamkara, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehidimizin ailesi tarafından Yenimahalle mezarlığında bulunan kabri başında anıldı.

REKLAM
REKLAM

Şehidimiz hakkında Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından verilen bilgilerden sonra İhsaniye Cami İmam Hatibi Ahmet Erkoç tarafından okunan Kuran’ı Kerim ve edilen dualar ile Şehit Altan Çamkara ve bütün Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehidimiz hakkında şu bilgilendirilme yapıldı. Şehidimiz Altan Çamkara; “Kemal ve Sultan çiftinin dört çocuğundan 3.üncü olarak 07 Mart 1974 tarihinde İlimizde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Yunus Emre ilköğretim okulunda, Lise öğrenimini Kırıkkale Endüstri Meslek Lisesinde tamamlamıştır. Askerlik Eğitimini 1994 yılında Manisa – Kırkağaç ve Ağrı’da komando olarak tamamlamıştır.
Askerlik görevini tamamlamasına Müteakiben 1996 yılında Uzman Jandarma Sınavını Kazanarak Ankara Güvercinlik Uzman Jandarma Okulunda 1 Yıllık Eğitiminden Tamamlayıp; 1997 yılında İlk Görev Yeri Olan Afyonkarahisar İlimizde 4 yıl görev yapmıştır. Sırasıyla; Diyarbakır İl Jandarma Özel Harekât Komutanlığı Emrinde, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Emrinde, Muş İl Jandarma Komando Birliği Emrinde, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı Emrinde BOTAŞ Koruma Karakolunda Görev Yapmıştır. 2012 yılında Kahramanmaraş İlinde Asayiş Kontrolü görevini yapmakta iken pkk terör örgütleri ile çıkan çatışmalarda yaralanmış, yapılan tedavilerden sonra görevine devam etmiştir. 2013 Yılında Şırnak İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevlendirilen Şehidimiz, 24.02.2016 tarihinde operasyon esnasında kalp krizi geçirerek şehitlik mertebesine ulaşmıştır.
Evli ve 2 Çocuk Babası olan Şehidimiz Altan Çamkara Kırıkkale Nur Caminde düzenlenen askeri törenle Yenimahalle Aile defnedilmiştir. Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun” dedi.

Kırıkkale Son Haber