Ramazan Can: “MKE Kesinlikle Özelleşmeyecek”
Kırıkkale Son Haber Editörü | 28 Haziran 2019 14:37
Ramazan Can: “MKE Kesinlikle Özelleşmeyecek”

Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Av. Ramazan Can Kırıkkale İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Can, Ak Parti Kırıkkale İl Başkanlığı binasında gazetecilerle bir araya gelerek MKE’nin geleceği ve Kırıkkale’de geçtiğimiz haftalarda etkili olan yoğun yağışlar hakkında konuştu.

REKLAM
REKLAM

Can, MKE ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada MKE’nin kesinlikle özelleşmeyeceğini belirterek şunları söyledi; “MKE ile ilgili çalışmalar yapılarak Cumhurbaşkanına arz edildi. Araya İstanbul seçimleri girmesi nedeniyle adımlar atılamadı. MKE, Türkiye sanayisinin okuludur. 1920’lerde kurulmaya başlayan ve savunma alanında yatırım yapan, 1950 yılında anonim şirketi olan bir kuruluştan bahsediyoruz. MKE, Kırıkkale’ye hayat vermiştir. 1920’lerde kurulan ve 1950’de anonim şirketi olan MKE’nin bu yapıyla reformsal dönüşümünü yapması mümkün değildir. MKE’nin yerli ve milli üretimler yaptığı ve tehlikeli bir coğrafyada yaşadığımızı dikkate aldığımızda MKE’nin modernize edilerek gelişmesini sürdürmesi büyük bir ihtiyaçtır. Son dönemde üretilen yerli milli ürünlere baktığımızda MKE, modernize edilerek gelişmesini sürdürmektedir. MKE’Yİ üzerine bir sürü siyasi mülahaza ileri sürülüyor. Şunu net olarak söyleyeyim, MKE kesinlikle özelleşmeyecek, satılmayacak. Bunlar 31 Mart seçimlerinden önce siyasi malzeme olarak kullanıldı. Bir bilgi kirliliği var. MKE’yi ayağa kaldıracak, hazinenin, devletin, kamu kurumunun içerisinde bir şirket olacak. Şu anda zaten bir şirket ama fiiliyatta bir şirket. Hem hukuki hem de fiili bir şirket olarak devletin içerisinde hareket alanı güçlü, dünya savunma sanayii alanında da rekabet edebilecek altyapıya haiz bir kurumsal yapıya geçecek.” dedi.

Yoğun yağışlar hakkında yaptığı konuşmada ise Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale’de 38 milyon lira hasar tespiti yapıldığını söyledi.

Kırıkkale Son Haber