Önal, MKE Hakkında 2 Soru Önergesi Verdi
Kırıkkale Son Haber Editörü | 3 Aralık 2018 17:55
Önal, MKE Hakkında 2 Soru Önergesi Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Av. Ahmet Önal, MKE ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 2 soru önergesi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Av. Ahmet Önal, MKE ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 2 soru önergesi verdi. Önal, “Sanayi kenti olarak kurulan Kırıkkale ilimizin ekonomisinde Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu önemli rol oynamaktadır” dedi.

REKLAM
REKLAM

Önal, konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Özellikle üretim sektöründe gücü elinde bulundurabilecek kapasiteye ve rekabet gücüne sahip bir kurum iken dışa bağımlı bir kurum haline getirilmesi bu kente yapılan en büyük haksızlıktır.  Her ailenin ekmek yediği bu tesislerin özelleştirilmesi ya da özerkleştirilmesi konusunda tartışmalar hem çalışanları hem de ailelerini rahatsız etmektedir. Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu üzerinde dolaşan karabulutların kaldırılması lazımdır.”

“Bunun içinde devlet yetkilileri KİT’lere yapılan yanlış ve tutarsız uygulamalarından vazgeçmelidir. Yüzlerce ailenin kaderi ile oynamamalıdır. Yarınından endişe duyan çalışanların kendilerini güvende hissetmesi gerekmektedir.  Milli ekonomimize ve ilimiz ekonomisine katkıda bulunan çalışanların bir kısmının taşeron olduğunu hepimiz biliyoruz. TBMM’de sürekli dile getiriyorum. Soru önergeleri yaptık “KİT’lerde çalışan taşeronları ne zaman kadroya alacaksınız” diye sorduk.”

“Ancak iktidar sahipleri sorularımıza cevap dahi vermiyorlar. Ekonomiye, üretime, emeği ile alın teri ile katkıda bulunan bu insanları görmezden gelemezler, gelmemeliler. Soracağız tekrar tekrar soracağız ta ki cevap alana kadar. Çünkü bu kentte işçilerin alın teri var emeği var. Bizde buna sahip çıkacağız. Bu sebeple Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından cevaplanması istemiyle iki adet Yazılı Soru Önergesi verdim. Cevapları geldiğinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kırıkkale Son Haber