Öğrenciler, Öğretmenleri ve Velileriyle Birlikte Kitap Okudu
Kırıkkale Son Haber Editörü | 27 Mart 2019 21:30
Öğrenciler, Öğretmenleri ve Velileriyle Birlikte Kitap Okudu

Kırıkkale’de Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında toplumun kitap ve kütüphaneye ilgilerini çekmek ve okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kitap okuma etkinliği düzenlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda, anaokulu, ilk, orta ve lise öğrencileri öğretmenleri ve velileri ile birlikte yarım saat kitap okudu

REKLAM
REKLAM

Öğrencilerle birlikte kitap okuma etkinliğine katılan Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Halit Karakoç, gazetecilere yaptığı açıklamada, bilginin insana ve toplumlara cesaret verdiğini ve kitap okumanın değişimin bir anahtarı olduğunu söyledi.

Okuyan bireylerin farklı bakış açılarına sahip olduğunu aktaran Karakoç, şunları söyledi:

“Kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Her yaş grubundan gördüğünüz gibi öğrencileri, velileri, yetişkin insanları burada toplayarak kitap okumanın önemine vurgu yapmak istiyoruz. Gençlerimizin teknolojiye ne kadar uyum sağlamaları ne kadar önemliyse kitap okuma alışkanlığını bırakmamaları, ya da kitap okuma alışkanlığı olmayan gençlerimizin, çocuklarımızın kitap okuma alışkanlıkları da o kadar önemlidir. Çünkü teknoloji değişimin anahtarıdır. Ama kitap okumak da değişimin anahtarıdır. Bilgi insanlara cesaret verir. Toplumlara cesaret verir. Cesaretle de değişime uğrarlar. Yapılacak yenilikler, çağa uyum sağlama konusunda gerekli düzenlemeler, değişiklikler bilgi sayesinde olur.”

Öğrenciler de kitap okuma sayesinde hızlı okuma becerisi elde ettiklerini belirttiler.

İhbar Ajans