Kırıkkale’de Yaz Spor Okulları Açıldı
Kırıkkale Son Haber Editörü | 29 Haziran 2019 14:34
Kırıkkale’de Yaz Spor Okulları Açıldı

2019 Yılı Yaz Spor Okullarının açılışı, 17 Ağustos Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

81 İl ve ilçe merkezlerinde eş zamanlı olarak başlatılan Yaz Spor Okulları açılışına Vali Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haluk Karahan, sporcular ve aileleri katıldı.

REKLAM
REKLAM

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlanan törenin açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haluk Karahan, 05-18 yaş aralığında bulunan çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla yapılan İl Spor Merkezinde bu yaz, 32 branştan toplam 6 bin 500 kişinin katılımının sağlandığını söyledi.

Yaz Spor Okullarına başlayan öğrencilere başarılar dileyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’da, yaz spor okullarından başarılı sporcular çıkması temennisinde bulundu.

Öğrencilerden önlerindeki üç aylık tatil dönemini en iyi ve en verimli bir şekilde kullanmaları tavsiyesinde bulunan Vali Yunus Sezer ise,” Sizler bizler için çok değerlisiniz. Hiç bir gencimizin vaktini boş yere harcamasını istemiyoruz. Bu tesisler sizlerin hizmetinde ve buraları en iyi şekilde kullanın. Kırıkkale’mizin spordaki başarısını en yükseğe çıkartın. Hem bizi gururlandırın, hem ailelerinizi gururlandırın, hem de bu yüce Türk Milletini gururlandırın. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yaz spor okulları, öğrencilerin yaptığı gösterilerle açıldı. 1 Eylül’e kadar sürecek yaz spor okullarında 32 branşta spor eğitimi verilecek.

Kırıkkale Son Haber