Kırıkkale’de İlçelerin Belediye Başkanları Belli Oldu
Kırıkkale Son Haber Editörü | 1 Nisan 2019 11:58
Kırıkkale’de İlçelerin Belediye Başkanları Belli Oldu

Kırıkkale’nin ilçelerinde kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanları belli oldu.

Kesin olmayan sonuçlarla birlikte il merkezinde AK Parti zaferini ilan ederken, bazı ilçe ve beldeler ise MHP ve İYİ Parti ile el değiştirdi.

REKLAM
REKLAM

YAHŞİHAN, OSMAN TÜRKYILMAZ DEDİ

17 bin 34 seçmen sayısıyla dikkatleri üzerinde toplayan ve sonucunun merakla beklendiği Yahşihan’da MHP’nin Adayı Osman Türkyılmaz iyi bir çıkış yaparak zafere ulaşan isim oldu. MHP’li Türkyılmaz 6 bin 1 oy alırken AK Parti’nin Adayı Ahmet Sungur ise 4 bin 721 oyda kaldı. MHP böylelikle, Sulakyurt’ta mevcut belediye başkanı İsmail Bildik, Yahşihan’da Osman Türkyılmaz, Karakeçili’de Veysel Aydemir, ve Hacılar’da Mehmet Koyuncu ile birlikte 4 belediyeyi almış oldu.

KESKİN, NECATİ ALSANCAK DEDİ

31 Mart seçimlerinde seçmen bakımından en büyük ilçelerden olan Keskin de el değiştiren bir başka ilçe oldu. AK Parti Başkan Adayı Dede Yıldırım 1798 oy alırken CHP-İYİ Parti Adayı Necati Alsancak 1806 oy alarak Keskin’in yeni belediye başkanı oldu. MHP adayı Mustafa Alp Silsüpüroğlu ise 1433 oy topladı.

DİĞER 4 İLÇEDE SEÇMEN AK PARTİ ADAYINI SEÇTİ

Kesin olmayan sonuçlara göre seçmen Bahşili: Recep Zafer Tekin(Adalet ve Kalkınma Partisi), Balışeyh: Ali Dedelioğlu(Adalet ve Kalkınma Partisi), Çelebi: Yaşar Elidemir(Adalet ve Kalkınma Partisi), Delice: Turgut Özdem(Saadet Partisi), Beldelerde ise; Çerikli: Nuh Şahin(Adalet ve Kalkınma Partisi) adayları kazandı.

Kırıkkale Son Haber