Kırıkkale’de Gece Bekçileri Göreve Başladı
Kırıkkale Son Haber Editörü | 21 Mart 2019 22:31
Kırıkkale’de Gece Bekçileri Göreve Başladı

Kırıkkale’de eğitimlerini tamamlayan 100 çarşı ve mahalle bekçisi göreve başladı.

Göreve başlayan bekçiler için Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

REKLAM
REKLAM

Törende bir konuşma yapan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer; “Bugün göreve başlayan ve emniyet kuvvetlerine güç verecek olan bekçilerimizin, yeni görevlerinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bugün Kırıkkale açısından önemli bir günü yaşıyoruz. Türkiye genelinde son 2 yıldır bekçilik sistemin, geçmiş döneminde olduğu gibi bütün mahallelerde ve sokaklarda yaygınlaştırılması çalışmaları devam ediyordu. Son alımlar ile birlikte ilimizde de 100 tane bekçi bugün düdüklerini çalarak, inşallah görevlerine başlayacaklar. İnşallah onlarda arkadaşlarımıza katılarak görevlerinin başında milletimize, hizmet etme onurunu, şerefini yaşayacaklar.” dedi.

Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ise yaptığı konuşmada; “Bundan yaklaşık 30 yıl öncesinde bekçiler teşkilatımızın her kademesinde son derece yoğun bir kadroyla görev yapmakta iken bu zamana kadar Emniyet Teşkilatına bekçi alımı yapılmadı. Bunun eksikliğini zaman zaman yaşadık. İşlenen suçların kahir ekserisinin gece ve sokağa yönelik olmasından dolayı suçların önlenmesinde tekrar bekçilik teşkilatının hayata kazandırılması sonucunu doğurmuştur. Bu husus Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımız tarafından da görülmüş olacak ki zatıalilerinin kararlı duruşları ve talimatları neticesinde yapılan çalışmalar sonucunda bekçi müessesi Emniyet Teşkilatı’nda bir nevi yeniden hayat bulmuştur.” ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törene Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ile göreve başlayan bekçilerin aileleri katıldı.

Kırıkkale Son Haber