Kırıkkale’de 23 Nisan Etkinliklerle Kutlandı
Kırıkkale Son Haber Editörü | 23 Nisan 2019 20:33
Kırıkkale’de 23 Nisan Etkinliklerle Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kırıkkale’de tören düzenlendi.

Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. Yıldönümü kutlamalarına Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve eşi Canan Sezer, Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Mühimmat ve Garnizon Komutan Tuğg. Selami Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Başalan, İl Jandarma Komutanı J.Alb.İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

REKLAM
REKLAM

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, 23 Nisan 1920 tarihinin; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte Türk halkının egemenliğinin kesin olarak ilan edildiği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bir gün olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve çeşitli gösterilerle devam eden program büyük bir beğeni ile izlendi.

Resim, şiir ve spor dalında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin de verildiği program, Kültür Merkezi Salonu’nda El Sanatları sergisinin gezilmesinin ardından sona erdi.

Kırıkkale protokolü daha sonra Kırıkkale Belediyesince Büyük Şehir Parkı’nda kurulan oyun parkını ziyaret ederek, çocuklarla bir araya geldi.

Kırıkkale Son Haber