Kırıkkale Büyük Anadoluspor’a Büyük İftira
Kırıkkale Son Haber Editörü | 12 Aralık 2018 00:35
Kırıkkale Büyük Anadoluspor’a Büyük İftira

Geçtiğimiz hafta Akşehirspor ile kendi evinde karşılaşan ve maç sonunda galip gelen Kırıkkale Büyük Anadoluspor’a Konya’da yayın yapan bazı basın kuruluşları tarafından iftira haberleri yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Lig 6’ncı grupta başarıyla mücadele eden Kırıkkale Büyük Anadoluspor, hafta sonu Akşehirspor ile karşı karşıya geldi. Maçı bileğinin hakkıyla kazanan ve hanesine 3 puanı yazdıran şimşekler, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Başpınar Stadyumunda oynanan karşılaşma sonrası Akşehirspor taraftarlarının Kırıkkalespor taraftarlarına çirkin saldırısı ise spor camiasına istenmeyen davranış olarak yansıdı. 

REKLAM
REKLAM

Olay tam olarak, Akşehir taraftarı oturakları kırarak sahaya atmasıyla başladı ve bir oyuncu kalemizi ve oyuncuları tahrik etti. Daha sonra Akşehirli taraftarlar olay çıkmasına neden oldular.

Konuya ilişkin Konya’da yayın yapan bazı basın kuruluşları Kırıkkale tribünleri aşağıya inerek Akşehirspor teknik heyeti ve futbolcularını darp ettiğini ve hatta Kırıkkale emniyetinin de yaşanan olaylara engel olamadığını yazdı ve hatta Akşehirspor Kulüp Başkanı Yahya Yıldız yaptığı açıklamada, Kırıkkale’de yaşanan olaylarda gereken önemlerin alınmadığını söyleyerek Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ile Vali Yunus Sezer’i esefle kınadığını açıkladığı belirtildi.

Biz de Kırıkkale Son Haber olarak ilimiz emniyet güçleri ve spor
takımı hakkında yazılan yanlış bilgilerin her zaman karşısındayız. Sporun ve sporcunun daima yanındayız. Kırıkkale Büyük Anadoluspor’a başarılar dileyerek, yapılan yalan haberle kamuoyunu yanlış yönlendirenleri gerçekleri yazmaya davet ediyoruz.

Kırıkkale Son Haber