İsmet Duman, Başvurusunu Yaptı
Kırıkkale Son Haber Editörü | 20 Kasım 2018 12:26
İsmet Duman, Başvurusunu Yaptı

Öz Osmanoğulları Tarım işletme sahibi Ziraat yüksek mühendisi İsmet Duman, Ak Parti Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylık başvurusunu yaptı.

Başvurunun ardından Duman, işyerinde hayırlı olsun temennisinde bulunanları kabul etmeye başladı.

REKLAM
REKLAM

Ziraat Yüksek Mühendisi İsmet Duman, AK Parti Kırıkkale Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adaylığı başvurusunu AK Parti Merkez İlçe Siyasi Hukuki İşler Başkanı Recep Tufaner’e yaptı. Başkan Tufaner, Allah hakkınızda hayırlara nasip etsin. Bizler her adayımıza eşit mesafedeyiz. Sizleri burada görmek mutlu ediyor. Sizlerle ve dava yükselecek ve 2023 hedeflerine ulaşacak. Bu bir yarıştır. Kazanını da olacak. Kaybedeni de olacak. Allah yardımcınız olsun.” dedi.

Kırıkkale bir evladı olarak şehre hizmet için seçimlere girdiğini açıklayan Duman, “Kırıkkale’nin büyümesi ve gelişmesi benim tek hedefim olacak. Seçildiğim zaman kişi ayrımı yapmayacağım. Herkse eşit mesafede olacağım. Hep istişare yaparak şehrin kalkınması için elimden geleni yapacağım. Bu benim en büyük hedefim olacak. Kırıkkaleli olmak bir ayrıcalıktır. Ben bu ayrıcalığı vatandaşlara yansıtacağım. İnşallah güzel günler bizi bekliyor.”

Duman, neden AK Partiyi neden tercih ettiğini şu şekilde açıkladı: “Başörtü zulmüne, üniversiteye girişte İmam Hatip mezunlarına uygulanan puan ve katsayı haksızlığına, sekiz yıllık kesintisiz eğitim kumpasına son verdiği için. Dün başını örten hanımefendiyi Meclis’ten kovanlara karşı devletin bütün kurum ve kuruluşlarını, örten ve örtmeyene eşit olarak açtığı için. Milyonlarca çocuğumuza dinini, kutsal kitabını ve sevgili peygamberini öğrenme imkanı veren seçmeli dersleri koyduğu için. Kurucu lideri “Dünya beşten büyüktür” diyerek zalimlere ders verdiği için. Zalim İsrail’in devlet başkanına Davos’ta, dünyanın gözü önünde “siz zalim ve katilsiniz” diyebildiği için. Dünyanın neresinde zalim varsa onlara karşı, nerede mazlum varsa onların yanında durduğu için. Yalnız Türkiye’nin değil, İslam dünyasının ümidi haline geldiği için. Partinin mevcut başkanı da aynı davayı benimseyen, emek veren ve dünyanın önünde başarı ile temsil eden bir kâmil kişi olduğu için. IMF’ye borcumuzu ödeyip üzerimizden alçaltıcı bir kamburu attıktan sonra “isterseniz siz borç verebiliriz” diyebilecek bir ülke ekonomisini yönettiği için. Sağlık alanında yaptığı reformlarla insanımızı hastane kapılarında perişan ve bazen rehin olmaktan kurtardığı için.” ifadelerini kullandı.

Kırıkkale Son Haber