İsmail Bildik, Seçim Bürosu Açılışını Yaptı
Kırıkkale Son Haber Merkezi | 27 Ocak 2019 18:25
»
İsmail Bildik, Seçim Bürosu Açılışını Yaptı

MHP Sulakyurt Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda mevcut belediye başkanı İsmail Bildik coşkulu bir kalabalıkla seçim bürosunu açtı.

31 Mart seçimlerinin startını veren İsmail Bildik, seçim bürosunun açılışı için partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yağmur altında miting havasında yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışta MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale il yönetimi ile Sulakyurtlular başkan Bildik’in seçim bürosunun açılış törenine katıldılar.

REKLAM
REKLAM

Burada bir konuşma yapan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik; “Saygıdeğer hemşehrilerim biz sizlere bir söz vermiştik. Biz dedik ki Sulakyurt Belediyesi’ni alırsak bundan beş yıl önce birliğimizi beraberliğimizi kimse bozamayacak demiştik. İsmail Bildik’le birlik zamanı olacak demiştik ve bu beş yıl beş yıla yakındır ben sizin belediye başkanınızım, hiçbir zaman ben sizi ötekileştirmedim ve her zaman belediyenin hizmetlerini hepinize eşit mesafede tutmaya çalıştım. Ne zaman nerede, gecenin kaçında olursa olsun hangi vatandaş arayıp ta bana ulaşamadı? Hangi vatandaş kapımı çaldı da benden birşey istedi de ben yok dedim? Ben hepinize hizmet ettim. Sizlere ne söz verdiysek imkanlarımız çerçevesinde o sözleri yerine getirmeye çalıştık. ”

“Beni şimdiye kadar bir evlat olarak gördünüz, bir kardeş olarak gördünüz, sizin sıkıntılarınıza çözüm aradık. Bizim bir sloganımız var Üretken Belediyecilik, Çözüm Üreten Belediyecilik. Biz sizin bütün sıkıntılarınıza çözüm ürettik. Sulakyurt’ta neler yoktu neler yaptık? Sulakyurt bir viraneydi. Biz ne yaptık, gelir gelmez Sulakyurt’u yaşanılabilir bir kent merkezi, küçük bir ilçe merkezi hâline getirdik. Kanalizasyon çalışmasını benden önceki belediye başkanı arkadaşım belli bir kısmını yapmıştı, çoğunluğu benim dönemimde yapıldı. Toplamda 28 bin kanalizasyonunun 15 bini benim dönemimde yapıldı. Geldiğimizde 154 bin metrekare bozuk alan vardı. 120 bin metrekare parke taşı yaptım.”

“Bazen vatandaş geliyor diyor ki benim evime özel parke taşı yap, bakıyoruz çok az bir parke taşı ise yapın diyorum. Bana diyorlar ki niye kişiye hizmeti özel yapıyorsun? Kusura bakmayın ne olur. Sanane Sulakyurt’un istikakı değil ki bu ben gidiyorum Adana’dan yalvarıyorum alıyorum, ben gidiyorum Mersin’den yalvarıyorum alıyorum, Manisa’dan alıyorum, Karabük’ten alıyorum, Bartın’dan alıyorum. Getiriyorum buraya yığıyorum, herkesin gözünün önüne ve istediğim yere istediğimi yaptırıyorum. Sırtıma alıp götürmüyorum ben bunu. Şimdiye kadar 3 buçuk 4 milyon liralık parke taşı döşedim. Sulakyurt Belediye’sine maliyeti 1 milyon lira. Diğer 3 milyon lirayı ben gittim sağdan soldan dilendim aldım geldim saygıdeğer hemşehrilerim bunu hepiniz biliyorsunuz.”

“Sulakyurt’ta ben yeni belediye başkanı olduğumda misafir gelmişti ilçenizin meydanı neresi diye sordu. Ya Allah rızası için 900 tane ilçeden meydanında Atatürk Büstü olmayan tek ilçeydik. Ama şimdi meydanda duran Atatürk Heykeli’ni Kırıkkale Valiliği’nden ben getirdim. Bu meydanı ben yaptım. Biz yaptık. Allah razı olsun. Aynı zamanda Cumhuriyet park alanı düzenlemesi, açık hava kır düğün salonu, piknik alanı, mesire alanı, aşevi, misafirhane yani saymakla bitiremediğimiz hizmetleri siz biliyorsunuz. Mezarlıklarımızı gözünüzün önüne getirin. Vatandaş bana dedi ki mezarlıkları göstererek bu mezar babanın mezarı olsa ne yaparsın? Belediye başkanına söverim. Niye? Kapısı yok, bacası yok, suyu yok, abdesthanesi yok, tuvaleti yok. Hangi mezarlığımızda vardı. Şimdi bütün mezarlıklarımızın hepsinde şadırvanından abdesthanesine kadar, tuvaletinden duvarlarına kadar, her taraf şimdi çiçek gibi oldu. Yalan mı hemşehrilerim hepiniz bunu biliyorsunuz.”

“Bazı arkadaşlarım istinat duvarlarından dolayı bu belediye başkanı çar çur ediyor. Yani özür dilerim hemşehrim sana ne? Kumunu Kaman Belediyesi’nden alıyorsam, çimentosunu Bartın’dan alıyorsam, işçiliğini belediye olarak yapıyorsam istediğim yere istinat duvarı yapıyorum. Allah razı olsun benim bu istinat duvarı yaptığım yerlerde mezarlık, dere kenarı, su kenarı, yükselen mahalle bunların hiçbirisi benim babamın oğlu değil, ben memlekete yapıyorum. Bunlar hep bizim memlekete kazanımlarımız. Bunların hepsini topladığımız zaman yaklaşık bir buçuk milyon lirayı buluyor hemşehrilerim. Ama demirini ben 42 ton başka bir belediyeden Allah vekilimden razı olsun, Allah genel merkezimden razı olsun. Halil Öztürk benim yanımda olduğu sürece ben daha Sulakyurt’u çiçeğe çevireceğim saygıdeğer hemşehrilerim. Sulakyurt’un bir kuruş istikakı olmadan dışarıdan yardımlarla bunları yapıyoruz biz.

“İlçemizde evi yananlar vardı mağduriyetleri giderildi, 25 bin lira – 30 bin liraya yaklaşık belediye, 20 bin lira kaymakamlıktan alarak evini yeniledik. Diğer arkadaşların yaralarını sardık. Her ay ramazan çadırları, alışık olmayan şeyler, günlük 500 kişilik yemek her Ramazan’ın bir gününde de 3 bin kişilik büyük iftar yemeği her gün yapıldı. Her gün yapılıyor.”

“İmar çalışmaları revize edildi. Bundan sonra hayvansal alanımız, toplu konut alanımız, ticari alanlarımız oldu. Artık Sulakyurt şehir oldu. Belediyemizin yaptığı, taş fırın yaptık, pastane yaptık, kasaplar açtık, lokantalar açtık burası daha önce Sulakyurt terk edilmiş viraneydi elinizi vicdanınıza koyun bir kasapınız var mıydı? Bir fırınınız var mıydı, tuvaletler var mıydı? Ya Allah rızası için elinize vicdanınıza koyun ve şöyle bir etrafınıza bakın.”

“Kimsesi olmayan vatandaşlarımıza Sulakyurt’un sosyal belediyecilik eli yoktu, arabası olmayana araba, yaşlısına, çocuğuna, ihtiyarına hangi hastaneye gidecekse herkese kendi makam aracımı sizlere tahsis ettim. Makam arabamla şuanda Kırıkkale’ye, Ankara’ya hasta, yaşlı, çoluk çocuk hepsi gidip geliyor. Aynı zamanda sosyal projelerimiz var. Hanımefendilere Konya gezisi yaptık, hanımefendilere anneler günü, dünya kadınlar günü yine 8 mart geliyor yine bütün annelerimiz baş tacı annelerim, kardeşlerim daha önce bunlar var mıydı? Sizi daha önce böyle arayan anlatan var mıydı? Yoktu.”

“Sadettin Saran’a gittik kapalı spor salonu yaptırdık. Sayın hemşehrilerim burada İsmail Bildik kendi kullanmıyor, sırtına alıp götürmeyecek. Şeyh Şamil Türbesi eski binasını yıktık bahçesini yeniden düzenledik. Yunus Emre Camii şadırvanını, etrafını, kilit parkesini çevre düzenlemesini biz yaptık. Çarşı Camii bakım, onarım abdesthane tüm malzemesini biz aldık. Askere giden gençlerimiz için devamlı asker kınası yaptık. Şeyh Şamil Hazretleri Anma kavun ve karpuz festivalini yaptık inşallah bu sene de vekilimin desteği ile tekrar devam ediyoruz.”

“Sportif faaliyetler açısından Kırıkkale’de birinci ligde Sulakyurtspor var. 82 tane sporcusu var. Basketbolu, futbolu, voleybolu, kick boksu artık gençlerimiz kahve köşelerinde değil, kötü alışkanlıklarda değil, madde bağımlılığından uzak durdu. Biz gencimize sahip çıkıyoruz. Siz bunları bilemezsiniz. Çünkü sizin gençlik diye bir derdiniz yok.”

“5 yıl boyunca ilçemizde sizlere hizmet etmenin onur ve şerefini yaşıyorum ben. Her alanda her konuda biz sizlerin yanınızdayız saygıdeğer hemşehrilerim. Artık biz Sulakyurt’umuzun evlatlarına sahip çıkıyoruz, Sulakyurt’umuzun geleceğine sahip çıkıyoruz. Allah rızası için 20 tane memleketimin çocuğu ekmek sahibi oldu. Biz öyle birileri gibi İşkur’dan 6 aylığına çağrılan insanlara yemin ettirmiyoruz. Buradan gerçekten kadroya başlayan insanlardan bir tanesine bana oy verin sözü istedik mi. Buna gerek yok bu aciz insanların işi. Rızkı veren cenabı Allah’tır biz sadece vesileyiz. Kimsiniz siz Allah mısınız da yemin ettirip söz verdiriyorsunuz. Ben sizlere çalıştım ben sizlere hizmet ettim.”

“İşte gördüğünüz gibi 500 bin liralık vidanjör, bir açıklama gelmiş arkadaşlardan demişler ki bunu her belediye alıyor. İstatistiklerini çıkarttırdım yalan söylüyorsunuz, beş yıl içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1300 belediyenin 600 tanesi bir tane çöp almamış. Biz 3 ay içerisinde 500 – 600 bin liralık bir araba 500 bin liralık bir araba, 1 milyon 100 bin liralık araba aldık. Nerede? Biz geziyoruz, biz istiyoruz yukarıda cenabı Allah’ta veriyor. 3 buçuk milyon liralık sadece araç ve gerecimiz var. Bu kimin ben kendi babama yapmıyorum, kendime yapmıyorum. Bu siz saygıdeğer hemşehrilerimizin emrinde. Sizler için bunlar var. Bunları bilmenizi istiyorum. Bundan sonraki seçimlerde elbette bana bir destek verdiniz bende sizler için gece gündüz demeden çalıştım, hizmet ettim. Sizlere hizmet etmek onurdur, şereftir.” ifadelerine yer verdi.

Kırıkkale Son Haber

Haber Yorumları

Kapali

İsmail Bildik, Seçim Bürosu Açılışını Yaptı
Kırıkkale Son Haber Merkezi | 27 Ocak 2019 18:25
»
İsmail Bildik, Seçim Bürosu Açılışını Yaptı

MHP Sulakyurt Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda mevcut belediye başkanı İsmail Bildik coşkulu bir kalabalıkla seçim bürosunu açtı.

31 Mart seçimlerinin startını veren İsmail Bildik, seçim bürosunun açılışı için partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yağmur altında miting havasında yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışta MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale il yönetimi ile Sulakyurtlular başkan Bildik’in seçim bürosunun açılış törenine katıldılar.

REKLAM
REKLAM

Burada bir konuşma yapan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik; “Saygıdeğer hemşehrilerim biz sizlere bir söz vermiştik. Biz dedik ki Sulakyurt Belediyesi’ni alırsak bundan beş yıl önce birliğimizi beraberliğimizi kimse bozamayacak demiştik. İsmail Bildik’le birlik zamanı olacak demiştik ve bu beş yıl beş yıla yakındır ben sizin belediye başkanınızım, hiçbir zaman ben sizi ötekileştirmedim ve her zaman belediyenin hizmetlerini hepinize eşit mesafede tutmaya çalıştım. Ne zaman nerede, gecenin kaçında olursa olsun hangi vatandaş arayıp ta bana ulaşamadı? Hangi vatandaş kapımı çaldı da benden birşey istedi de ben yok dedim? Ben hepinize hizmet ettim. Sizlere ne söz verdiysek imkanlarımız çerçevesinde o sözleri yerine getirmeye çalıştık. ”

“Beni şimdiye kadar bir evlat olarak gördünüz, bir kardeş olarak gördünüz, sizin sıkıntılarınıza çözüm aradık. Bizim bir sloganımız var Üretken Belediyecilik, Çözüm Üreten Belediyecilik. Biz sizin bütün sıkıntılarınıza çözüm ürettik. Sulakyurt’ta neler yoktu neler yaptık? Sulakyurt bir viraneydi. Biz ne yaptık, gelir gelmez Sulakyurt’u yaşanılabilir bir kent merkezi, küçük bir ilçe merkezi hâline getirdik. Kanalizasyon çalışmasını benden önceki belediye başkanı arkadaşım belli bir kısmını yapmıştı, çoğunluğu benim dönemimde yapıldı. Toplamda 28 bin kanalizasyonunun 15 bini benim dönemimde yapıldı. Geldiğimizde 154 bin metrekare bozuk alan vardı. 120 bin metrekare parke taşı yaptım.”

“Bazen vatandaş geliyor diyor ki benim evime özel parke taşı yap, bakıyoruz çok az bir parke taşı ise yapın diyorum. Bana diyorlar ki niye kişiye hizmeti özel yapıyorsun? Kusura bakmayın ne olur. Sanane Sulakyurt’un istikakı değil ki bu ben gidiyorum Adana’dan yalvarıyorum alıyorum, ben gidiyorum Mersin’den yalvarıyorum alıyorum, Manisa’dan alıyorum, Karabük’ten alıyorum, Bartın’dan alıyorum. Getiriyorum buraya yığıyorum, herkesin gözünün önüne ve istediğim yere istediğimi yaptırıyorum. Sırtıma alıp götürmüyorum ben bunu. Şimdiye kadar 3 buçuk 4 milyon liralık parke taşı döşedim. Sulakyurt Belediye’sine maliyeti 1 milyon lira. Diğer 3 milyon lirayı ben gittim sağdan soldan dilendim aldım geldim saygıdeğer hemşehrilerim bunu hepiniz biliyorsunuz.”

“Sulakyurt’ta ben yeni belediye başkanı olduğumda misafir gelmişti ilçenizin meydanı neresi diye sordu. Ya Allah rızası için 900 tane ilçeden meydanında Atatürk Büstü olmayan tek ilçeydik. Ama şimdi meydanda duran Atatürk Heykeli’ni Kırıkkale Valiliği’nden ben getirdim. Bu meydanı ben yaptım. Biz yaptık. Allah razı olsun. Aynı zamanda Cumhuriyet park alanı düzenlemesi, açık hava kır düğün salonu, piknik alanı, mesire alanı, aşevi, misafirhane yani saymakla bitiremediğimiz hizmetleri siz biliyorsunuz. Mezarlıklarımızı gözünüzün önüne getirin. Vatandaş bana dedi ki mezarlıkları göstererek bu mezar babanın mezarı olsa ne yaparsın? Belediye başkanına söverim. Niye? Kapısı yok, bacası yok, suyu yok, abdesthanesi yok, tuvaleti yok. Hangi mezarlığımızda vardı. Şimdi bütün mezarlıklarımızın hepsinde şadırvanından abdesthanesine kadar, tuvaletinden duvarlarına kadar, her taraf şimdi çiçek gibi oldu. Yalan mı hemşehrilerim hepiniz bunu biliyorsunuz.”

“Bazı arkadaşlarım istinat duvarlarından dolayı bu belediye başkanı çar çur ediyor. Yani özür dilerim hemşehrim sana ne? Kumunu Kaman Belediyesi’nden alıyorsam, çimentosunu Bartın’dan alıyorsam, işçiliğini belediye olarak yapıyorsam istediğim yere istinat duvarı yapıyorum. Allah razı olsun benim bu istinat duvarı yaptığım yerlerde mezarlık, dere kenarı, su kenarı, yükselen mahalle bunların hiçbirisi benim babamın oğlu değil, ben memlekete yapıyorum. Bunlar hep bizim memlekete kazanımlarımız. Bunların hepsini topladığımız zaman yaklaşık bir buçuk milyon lirayı buluyor hemşehrilerim. Ama demirini ben 42 ton başka bir belediyeden Allah vekilimden razı olsun, Allah genel merkezimden razı olsun. Halil Öztürk benim yanımda olduğu sürece ben daha Sulakyurt’u çiçeğe çevireceğim saygıdeğer hemşehrilerim. Sulakyurt’un bir kuruş istikakı olmadan dışarıdan yardımlarla bunları yapıyoruz biz.

“İlçemizde evi yananlar vardı mağduriyetleri giderildi, 25 bin lira – 30 bin liraya yaklaşık belediye, 20 bin lira kaymakamlıktan alarak evini yeniledik. Diğer arkadaşların yaralarını sardık. Her ay ramazan çadırları, alışık olmayan şeyler, günlük 500 kişilik yemek her Ramazan’ın bir gününde de 3 bin kişilik büyük iftar yemeği her gün yapıldı. Her gün yapılıyor.”

“İmar çalışmaları revize edildi. Bundan sonra hayvansal alanımız, toplu konut alanımız, ticari alanlarımız oldu. Artık Sulakyurt şehir oldu. Belediyemizin yaptığı, taş fırın yaptık, pastane yaptık, kasaplar açtık, lokantalar açtık burası daha önce Sulakyurt terk edilmiş viraneydi elinizi vicdanınıza koyun bir kasapınız var mıydı? Bir fırınınız var mıydı, tuvaletler var mıydı? Ya Allah rızası için elinize vicdanınıza koyun ve şöyle bir etrafınıza bakın.”

“Kimsesi olmayan vatandaşlarımıza Sulakyurt’un sosyal belediyecilik eli yoktu, arabası olmayana araba, yaşlısına, çocuğuna, ihtiyarına hangi hastaneye gidecekse herkese kendi makam aracımı sizlere tahsis ettim. Makam arabamla şuanda Kırıkkale’ye, Ankara’ya hasta, yaşlı, çoluk çocuk hepsi gidip geliyor. Aynı zamanda sosyal projelerimiz var. Hanımefendilere Konya gezisi yaptık, hanımefendilere anneler günü, dünya kadınlar günü yine 8 mart geliyor yine bütün annelerimiz baş tacı annelerim, kardeşlerim daha önce bunlar var mıydı? Sizi daha önce böyle arayan anlatan var mıydı? Yoktu.”

“Sadettin Saran’a gittik kapalı spor salonu yaptırdık. Sayın hemşehrilerim burada İsmail Bildik kendi kullanmıyor, sırtına alıp götürmeyecek. Şeyh Şamil Türbesi eski binasını yıktık bahçesini yeniden düzenledik. Yunus Emre Camii şadırvanını, etrafını, kilit parkesini çevre düzenlemesini biz yaptık. Çarşı Camii bakım, onarım abdesthane tüm malzemesini biz aldık. Askere giden gençlerimiz için devamlı asker kınası yaptık. Şeyh Şamil Hazretleri Anma kavun ve karpuz festivalini yaptık inşallah bu sene de vekilimin desteği ile tekrar devam ediyoruz.”

“Sportif faaliyetler açısından Kırıkkale’de birinci ligde Sulakyurtspor var. 82 tane sporcusu var. Basketbolu, futbolu, voleybolu, kick boksu artık gençlerimiz kahve köşelerinde değil, kötü alışkanlıklarda değil, madde bağımlılığından uzak durdu. Biz gencimize sahip çıkıyoruz. Siz bunları bilemezsiniz. Çünkü sizin gençlik diye bir derdiniz yok.”

“5 yıl boyunca ilçemizde sizlere hizmet etmenin onur ve şerefini yaşıyorum ben. Her alanda her konuda biz sizlerin yanınızdayız saygıdeğer hemşehrilerim. Artık biz Sulakyurt’umuzun evlatlarına sahip çıkıyoruz, Sulakyurt’umuzun geleceğine sahip çıkıyoruz. Allah rızası için 20 tane memleketimin çocuğu ekmek sahibi oldu. Biz öyle birileri gibi İşkur’dan 6 aylığına çağrılan insanlara yemin ettirmiyoruz. Buradan gerçekten kadroya başlayan insanlardan bir tanesine bana oy verin sözü istedik mi. Buna gerek yok bu aciz insanların işi. Rızkı veren cenabı Allah’tır biz sadece vesileyiz. Kimsiniz siz Allah mısınız da yemin ettirip söz verdiriyorsunuz. Ben sizlere çalıştım ben sizlere hizmet ettim.”

“İşte gördüğünüz gibi 500 bin liralık vidanjör, bir açıklama gelmiş arkadaşlardan demişler ki bunu her belediye alıyor. İstatistiklerini çıkarttırdım yalan söylüyorsunuz, beş yıl içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1300 belediyenin 600 tanesi bir tane çöp almamış. Biz 3 ay içerisinde 500 – 600 bin liralık bir araba 500 bin liralık bir araba, 1 milyon 100 bin liralık araba aldık. Nerede? Biz geziyoruz, biz istiyoruz yukarıda cenabı Allah’ta veriyor. 3 buçuk milyon liralık sadece araç ve gerecimiz var. Bu kimin ben kendi babama yapmıyorum, kendime yapmıyorum. Bu siz saygıdeğer hemşehrilerimizin emrinde. Sizler için bunlar var. Bunları bilmenizi istiyorum. Bundan sonraki seçimlerde elbette bana bir destek verdiniz bende sizler için gece gündüz demeden çalıştım, hizmet ettim. Sizlere hizmet etmek onurdur, şereftir.” ifadelerine yer verdi.

Kırıkkale Son Haber

Kırıkkale Son Haber

İsmail Bildik, Seçim Bürosu Açılışını Yaptı

İsmail Bildik, Seçim Bürosu Açılışını Yaptı
Haber Tarihi: 27 Ocak 2019 18:25
Haber Adresi: https://www.kirikkalesonhaber.com/ismail-bildik-secim-burosu-acilisini-yapti/

MHP Sulakyurt Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda mevcut belediye başkanı İsmail Bildik coşkulu bir kalabalıkla seçim bürosunu açtı.

31 Mart seçimlerinin startını veren İsmail Bildik, seçim bürosunun açılışı için partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yağmur altında miting havasında yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışta MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale il yönetimi ile Sulakyurtlular başkan Bildik’in seçim bürosunun açılış törenine katıldılar.

REKLAMREKLAM
REKLAM
REKLAM

Burada bir konuşma yapan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik; “Saygıdeğer hemşehrilerim biz sizlere bir söz vermiştik. Biz dedik ki Sulakyurt Belediyesi’ni alırsak bundan beş yıl önce birliğimizi beraberliğimizi kimse bozamayacak demiştik. İsmail Bildik’le birlik zamanı olacak demiştik ve bu beş yıl beş yıla yakındır ben sizin belediye başkanınızım, hiçbir zaman ben sizi ötekileştirmedim ve her zaman belediyenin hizmetlerini hepinize eşit mesafede tutmaya çalıştım. Ne zaman nerede, gecenin kaçında olursa olsun hangi vatandaş arayıp ta bana ulaşamadı? Hangi vatandaş kapımı çaldı da benden birşey istedi de ben yok dedim? Ben hepinize hizmet ettim. Sizlere ne söz verdiysek imkanlarımız çerçevesinde o sözleri yerine getirmeye çalıştık. ”

“Beni şimdiye kadar bir evlat olarak gördünüz, bir kardeş olarak gördünüz, sizin sıkıntılarınıza çözüm aradık. Bizim bir sloganımız var Üretken Belediyecilik, Çözüm Üreten Belediyecilik. Biz sizin bütün sıkıntılarınıza çözüm ürettik. Sulakyurt’ta neler yoktu neler yaptık? Sulakyurt bir viraneydi. Biz ne yaptık, gelir gelmez Sulakyurt’u yaşanılabilir bir kent merkezi, küçük bir ilçe merkezi hâline getirdik. Kanalizasyon çalışmasını benden önceki belediye başkanı arkadaşım belli bir kısmını yapmıştı, çoğunluğu benim dönemimde yapıldı. Toplamda 28 bin kanalizasyonunun 15 bini benim dönemimde yapıldı. Geldiğimizde 154 bin metrekare bozuk alan vardı. 120 bin metrekare parke taşı yaptım.”

“Bazen vatandaş geliyor diyor ki benim evime özel parke taşı yap, bakıyoruz çok az bir parke taşı ise yapın diyorum. Bana diyorlar ki niye kişiye hizmeti özel yapıyorsun? Kusura bakmayın ne olur. Sanane Sulakyurt’un istikakı değil ki bu ben gidiyorum Adana’dan yalvarıyorum alıyorum, ben gidiyorum Mersin’den yalvarıyorum alıyorum, Manisa’dan alıyorum, Karabük’ten alıyorum, Bartın’dan alıyorum. Getiriyorum buraya yığıyorum, herkesin gözünün önüne ve istediğim yere istediğimi yaptırıyorum. Sırtıma alıp götürmüyorum ben bunu. Şimdiye kadar 3 buçuk 4 milyon liralık parke taşı döşedim. Sulakyurt Belediye’sine maliyeti 1 milyon lira. Diğer 3 milyon lirayı ben gittim sağdan soldan dilendim aldım geldim saygıdeğer hemşehrilerim bunu hepiniz biliyorsunuz.”

“Sulakyurt’ta ben yeni belediye başkanı olduğumda misafir gelmişti ilçenizin meydanı neresi diye sordu. Ya Allah rızası için 900 tane ilçeden meydanında Atatürk Büstü olmayan tek ilçeydik. Ama şimdi meydanda duran Atatürk Heykeli’ni Kırıkkale Valiliği’nden ben getirdim. Bu meydanı ben yaptım. Biz yaptık. Allah razı olsun. Aynı zamanda Cumhuriyet park alanı düzenlemesi, açık hava kır düğün salonu, piknik alanı, mesire alanı, aşevi, misafirhane yani saymakla bitiremediğimiz hizmetleri siz biliyorsunuz. Mezarlıklarımızı gözünüzün önüne getirin. Vatandaş bana dedi ki mezarlıkları göstererek bu mezar babanın mezarı olsa ne yaparsın? Belediye başkanına söverim. Niye? Kapısı yok, bacası yok, suyu yok, abdesthanesi yok, tuvaleti yok. Hangi mezarlığımızda vardı. Şimdi bütün mezarlıklarımızın hepsinde şadırvanından abdesthanesine kadar, tuvaletinden duvarlarına kadar, her taraf şimdi çiçek gibi oldu. Yalan mı hemşehrilerim hepiniz bunu biliyorsunuz.”

“Bazı arkadaşlarım istinat duvarlarından dolayı bu belediye başkanı çar çur ediyor. Yani özür dilerim hemşehrim sana ne? Kumunu Kaman Belediyesi’nden alıyorsam, çimentosunu Bartın’dan alıyorsam, işçiliğini belediye olarak yapıyorsam istediğim yere istinat duvarı yapıyorum. Allah razı olsun benim bu istinat duvarı yaptığım yerlerde mezarlık, dere kenarı, su kenarı, yükselen mahalle bunların hiçbirisi benim babamın oğlu değil, ben memlekete yapıyorum. Bunlar hep bizim memlekete kazanımlarımız. Bunların hepsini topladığımız zaman yaklaşık bir buçuk milyon lirayı buluyor hemşehrilerim. Ama demirini ben 42 ton başka bir belediyeden Allah vekilimden razı olsun, Allah genel merkezimden razı olsun. Halil Öztürk benim yanımda olduğu sürece ben daha Sulakyurt’u çiçeğe çevireceğim saygıdeğer hemşehrilerim. Sulakyurt’un bir kuruş istikakı olmadan dışarıdan yardımlarla bunları yapıyoruz biz.

“İlçemizde evi yananlar vardı mağduriyetleri giderildi, 25 bin lira – 30 bin liraya yaklaşık belediye, 20 bin lira kaymakamlıktan alarak evini yeniledik. Diğer arkadaşların yaralarını sardık. Her ay ramazan çadırları, alışık olmayan şeyler, günlük 500 kişilik yemek her Ramazan’ın bir gününde de 3 bin kişilik büyük iftar yemeği her gün yapıldı. Her gün yapılıyor.”

“İmar çalışmaları revize edildi. Bundan sonra hayvansal alanımız, toplu konut alanımız, ticari alanlarımız oldu. Artık Sulakyurt şehir oldu. Belediyemizin yaptığı, taş fırın yaptık, pastane yaptık, kasaplar açtık, lokantalar açtık burası daha önce Sulakyurt terk edilmiş viraneydi elinizi vicdanınıza koyun bir kasapınız var mıydı? Bir fırınınız var mıydı, tuvaletler var mıydı? Ya Allah rızası için elinize vicdanınıza koyun ve şöyle bir etrafınıza bakın.”

“Kimsesi olmayan vatandaşlarımıza Sulakyurt’un sosyal belediyecilik eli yoktu, arabası olmayana araba, yaşlısına, çocuğuna, ihtiyarına hangi hastaneye gidecekse herkese kendi makam aracımı sizlere tahsis ettim. Makam arabamla şuanda Kırıkkale’ye, Ankara’ya hasta, yaşlı, çoluk çocuk hepsi gidip geliyor. Aynı zamanda sosyal projelerimiz var. Hanımefendilere Konya gezisi yaptık, hanımefendilere anneler günü, dünya kadınlar günü yine 8 mart geliyor yine bütün annelerimiz baş tacı annelerim, kardeşlerim daha önce bunlar var mıydı? Sizi daha önce böyle arayan anlatan var mıydı? Yoktu.”

“Sadettin Saran’a gittik kapalı spor salonu yaptırdık. Sayın hemşehrilerim burada İsmail Bildik kendi kullanmıyor, sırtına alıp götürmeyecek. Şeyh Şamil Türbesi eski binasını yıktık bahçesini yeniden düzenledik. Yunus Emre Camii şadırvanını, etrafını, kilit parkesini çevre düzenlemesini biz yaptık. Çarşı Camii bakım, onarım abdesthane tüm malzemesini biz aldık. Askere giden gençlerimiz için devamlı asker kınası yaptık. Şeyh Şamil Hazretleri Anma kavun ve karpuz festivalini yaptık inşallah bu sene de vekilimin desteği ile tekrar devam ediyoruz.”

“Sportif faaliyetler açısından Kırıkkale’de birinci ligde Sulakyurtspor var. 82 tane sporcusu var. Basketbolu, futbolu, voleybolu, kick boksu artık gençlerimiz kahve köşelerinde değil, kötü alışkanlıklarda değil, madde bağımlılığından uzak durdu. Biz gencimize sahip çıkıyoruz. Siz bunları bilemezsiniz. Çünkü sizin gençlik diye bir derdiniz yok.”

“5 yıl boyunca ilçemizde sizlere hizmet etmenin onur ve şerefini yaşıyorum ben. Her alanda her konuda biz sizlerin yanınızdayız saygıdeğer hemşehrilerim. Artık biz Sulakyurt’umuzun evlatlarına sahip çıkıyoruz, Sulakyurt’umuzun geleceğine sahip çıkıyoruz. Allah rızası için 20 tane memleketimin çocuğu ekmek sahibi oldu. Biz öyle birileri gibi İşkur’dan 6 aylığına çağrılan insanlara yemin ettirmiyoruz. Buradan gerçekten kadroya başlayan insanlardan bir tanesine bana oy verin sözü istedik mi. Buna gerek yok bu aciz insanların işi. Rızkı veren cenabı Allah’tır biz sadece vesileyiz. Kimsiniz siz Allah mısınız da yemin ettirip söz verdiriyorsunuz. Ben sizlere çalıştım ben sizlere hizmet ettim.”

“İşte gördüğünüz gibi 500 bin liralık vidanjör, bir açıklama gelmiş arkadaşlardan demişler ki bunu her belediye alıyor. İstatistiklerini çıkarttırdım yalan söylüyorsunuz, beş yıl içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1300 belediyenin 600 tanesi bir tane çöp almamış. Biz 3 ay içerisinde 500 – 600 bin liralık bir araba 500 bin liralık bir araba, 1 milyon 100 bin liralık araba aldık. Nerede? Biz geziyoruz, biz istiyoruz yukarıda cenabı Allah’ta veriyor. 3 buçuk milyon liralık sadece araç ve gerecimiz var. Bu kimin ben kendi babama yapmıyorum, kendime yapmıyorum. Bu siz saygıdeğer hemşehrilerimizin emrinde. Sizler için bunlar var. Bunları bilmenizi istiyorum. Bundan sonraki seçimlerde elbette bana bir destek verdiniz bende sizler için gece gündüz demeden çalıştım, hizmet ettim. Sizlere hizmet etmek onurdur, şereftir.” ifadelerine yer verdi.

. . . .

Kırıkkale Son Haber

Daha Fazla Haber