İl Sağlık Müdürü Tiftikçi Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi
Kırıkkale Son Haber Editörü | 22 Ekim 2018 12:37
İl Sağlık Müdürü Tiftikçi Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Uğur Tiftikçi, göreve yeni başlaması dolayısıyla Kırıkkale’de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen programda konuşan Tiftikçi kente 2003 yılından bu yana yaklaşık 84 milyon lira tutarında sağlık yatırımı yapıldığını söyledi.

REKLAM
REKLAM

Kırıkkale’de 2003 yılından bu yana 84 milyon liralık yatırım yapıldığını belirten Tiftikçi, şu ifadelere yer verdi: “Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi ve bağlı birimlerin denetimleri yapıldı. Kentteki 88 eczane, 2 ecza deposu, 12 tıbbi cihaz satış merkezi, 2 medikal gaz satış ve depolama tesisleri, 1 kozmetik üretim yeri ve 12 aktar satış yeri denetimleri düzenli olarak yapılmaktadır. İlimizde tarafımızca ruhsatı verilmiş 14 diş hekimi muayenehanesi, 2 diş protez laboratuvarı bulunmaktadır. Müdürlük olarak bünyemizdeki çalışmalarımızın akabinde taşra teşkilatımızdaki çalışmalarımıza da hız kesmeden devam ediyoruz. Engelli çocuklarımıza evde sağlık hizmeti alanında öncelik verdik. Bu kapsamda personel görevlendirmesi yaptık. Cinsel istismar mağduru olduğundan şüphelenilen çocuğun, ‘çocuk dostu’ bir ortamda her türlü adli, tıbbi ve sosyal işlemlerinin aynı gün gerçekleştirilmesini amaçlayan Çocuk İzlem Merkezimiz 4 Ekim’de hizmete başladı.” şeklinde konuştu.

Kırıkkale Son Haber