Hulusi Akar, Kırıkkale MKE Mühimmat Fabrikası’nı Ziyaret Etti
Kırıkkale Son Haber Editörü | 30 Ekim 2018 15:49
Hulusi Akar, Kırıkkale MKE Mühimmat Fabrikası’nı Ziyaret Etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MKE Kırıkkale Muhimmat Fabrikası’nda incelemelerde bulundu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Çok yakında komandolarımızla Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz” mesajının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MKE Kırıkkale Muhimmat Fabrikası’nda Fırat’ın doğusundaki teröristlerin imhası için hazırlanan mermileri inceledi.

REKLAM
REKLAM

TOBB Savunma Sanayi Meclisi Toplantısı Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Mühimmat Fabrikası Eğitim Salonu’nda düzenlendi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar burada yaptığı konuşmada, Fırat’ın doğusu ile ilgili de mesaj verdi. Akar, ‘Münbiç’ten sonraki çalışma noktamız, alanımız olacak’ ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın isteğiyle burada bir araya geldiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, fabrikanın milli ve manevi değerinin çok yüksek olduğunu, Cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana ordunun kullandığı mühimmatın önemli bölümünün bu tesiste üretildiğini dile getirdi.

Hisarcıklıoğlu burada konuşmasına şöyle devam etti: dünyanın son 10 yılda daha az güvenli bir yer haline geldiğine işaret ederek, “Dünya Barış Endeksi’ne göre küresel çapta barış ortamı 4 yıldır geriliyor. 44 ülkede çatışmalar yaşanıyor. Bunların 35’i İslam ülkeleri. Birçok ülkede uluslararası terörizmden kaynaklanan sürekli bir tehdit algısı hüküm sürüyor. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri dahi terör olaylarından büyük sıkıntı çekiyor.” dedi.

Toplantıya, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanı sıra Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Aslan, MKEK Genel Müdür Vekili Mehmet Ünal, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ile Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı katıldı.

Kırıkkale Son Haber