Halil Öztürk, Şehit ve Gazi Ailelerini Ziyaret Etti
Kırıkkale Son Haber Editörü | 7 Aralık 2018 21:21
Halil Öztürk, Şehit ve Gazi Ailelerini Ziyaret Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ve eşi şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal ve eşinin de katıldığı ziyaretlerde manevi destek sağlandı.

REKLAM
REKLAM

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin Genel Merkezi ve Şubelerinin Avukatı olan Serpil Hanımefendi tarafından Şehit Ailelerinin hakları konularında bilgilendirmeler de yapıldı.

Ziyaretler; Batman İli Hasankeyf İlçe sınırları içerisinde yol yapım çalışmalarının güvenliğini sağlayan Güvenlik Güçlerimizin Askeri araçlarının geçişi sırasında pkk terör örgütü tarafından daha önceden patlayıcının patlatılması sonucu 4 Ekim 2018 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşan Jandarma Uzman Çavuş Yahya Şen’in Balışeyh ilçesine bağlı Akçakavak köyündeki ailesi ile başladı.

Sırasıyla, 09 Ekim 2018 tarihinde, Hakkari İli Çukurca İlçesi Güven Dağı Askeri Üs Bölgesine pkk teröristleri tarafından yapılan saldırı sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan Piyade Sözleşmeli Er Emre Güngör’ün ailesi, 23 Ekim 2018 tarihinde Mardin İli Dargeçit İlçe sınırlarında pkk terör örgütleri ile girilen silahlı çatışma sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan Jandarma Uzman Onbaşı Muhammet Çoban’ın eşi, 6 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Vezneciler semtinde hainlerin saldırısı sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan Polis Memuru Emrah Pekdoğan’ın ailesi ziyaret edildi.

12 Ağustos 2017 tarihinde Tunceli İli Çiçekli Köyü İsimsiz Tepe mevkiinde pkk terör örgütü ile çıkan silahlı çatışma sonucu Şehitlik mertebesine ulaşan Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz’ın eşi görev yaptığı Kırıkkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde ziyaret edildi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi tarafından yapılan açıklamada; “Sayın Vekilimize ve Derneğimizin Avukatı Serpil Hanımefendiye teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Kırıkkale Son Haber