Halil Faki Erdal, MKE Fabrikalarını Ziyaret Ederek İşçilerle Bir Araya Geldi
Kırıkkale Son Haber Editörü | 31 Temmuz 2019 19:47
Halil Faki Erdal, MKE Fabrikalarını Ziyaret Ederek İşçilerle Bir Araya Geldi

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, MKE Kırıkkale fabrikalarını ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi.

Sabah saatlerinde Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şubesine gelen Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, Kırıkkale Şube Başkanı Murat Demirbaş ve yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri ile birlikte fabrika ziyaretlerine ilk olarak Silah Fabrikasından başladı. Burada Silah Fabrikası Müdürü Ali Gümüş’ü makamında ziyaret etti. Daha sonra emekçiler birlikte toplu çay sohbetinde Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın selamlarını ileterek başladığı konuşmasında çalışma hayatı, sendikal konular, Toplu İş Sözleşmesi süreci ana başlıkları olmak üzere iş yeri ve MKE emekçilerinin yaşadığı sorunların karşılıklı olarak görüşerek, işçilerden gelen soruları cevapladı. Öğle yemeğini işçi yemekhanesinde emekçiler ile birlikte yedikten sonra ziyaret son buldu.

REKLAM
REKLAM

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, Kırıkkale Şube Başkanı Murat Demirbaş ve yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri ile birlikte ikinci durak olarak MKE Pirinç Fabrikası Fesih İşletmesini ziyaret etti. Karşılıklı samimi sohbet havasında Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın selamlarını ileterek, çalışma hayatı, sendikal konular, Toplu İş Sözleşmesi süreci ana başlıkları olmak üzere birçok iş yeri ve MKE emekçilerinin yaşadığı sorunların karşılıklı olarak görüşüldüğü sohbette emekçilerden gelen sorular cevaplandı.

Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, Kırıkkale Şube Başkanı Murat Demirbaş ve yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri günün son ziyaretini MKE Ağır Silah ve Çelik Fabrikası’na yaptı. İlk olarak MKE Ağır Silah ve Çelik Fabrikası Müdürü Veli Gün’ü makamında ziyaret etti. Daha sonra emekçilerle birlikte toplu olarak yapılan çay sohbetinde Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın selamlarını ileterek, çalışma hayatı, sendikal konular, Toplu İş Sözleşmesi süreci ana başlıkları olmak üzere birçok iş yeri ve MKE emekçilerinin yaşadığı sorunların karşılıklı olarak görüşüldüğü sohbette emekçilerden gelen sorular cevaplandı.

Ziyaretler sonunda MKE işçileri yapılan ziyaretlerden dolayı duyulan memnuniyeti dile getirerek Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal, Kırıkkale Şube Başkanı Murat Demirbaş ve yönetimine teşekkür ettiler.

Kırıkkale Son Haber