Hacı Taşan Heykeli Ziyaretçilerini Türkülerle Karşılıyor
Kırıkkale Son Haber Editörü | 30 Haziran 2019 23:53
Hacı Taşan Heykeli Ziyaretçilerini Türkülerle Karşılıyor

Keskin Hacı Taşan Kültür Merkezi’ndeki, bozlak ustası merhum Hacı Taşan’ın saz çalıp, türkü söyleyen heykeli ziyaretçilere nostalji yaşatıyor.

Keskin Hacı Taşan Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerini bekleyen heykel, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in talimatları ile İl Kültür Müdürü Aydın Demiröz ve Keskin Kaymakamlığı çalışmaları neticesinde Keskin’e kazandırıldı.

REKLAM
REKLAM

Konu hakkında açıklama yapan Hacı Taşan’ın yeğeni Duran Taşan: “Heykelimiz Türkiye’de ilki Hacı Taşan’ın öğrencisi Neşet Ertaş’a yapılmış sensörlü, hareketli heykelden sonra Türkiye’de ikincisi Keskin Hacı Taşan Kültür Merkezi’nde Hacı Taşan’ın sensörlü, silikonlu hareketli ve çalıp söyleyebilen heykeli olarak Keskin’imize kazandırıldı. Çorumda Hitit Silikon Heykel Ekibi heykeltraşlarımız Hakan Aktan ve Hüseyin İnci’nin güzel çalışması ile Neşet Ertaş’tan sonra Türkiye’de ikincisi Keskin’de Hacı Taşan heykeli oldu. Sayın Valimiz Yunus Sezer beyin talimatları doğrultusunda Keskin Kaymakamlığımız ve İl Kültür Müdürlüğümüz çalışmaları ile Keskin’imize kazandırıldı.” ifadelerine yer verdi.

İLK ZİYARETÇİLERİNİ BUGÜN KARŞILADI

Hacı Taşan’ın hareketli heykeli Ankara’dan gelen ilk ziyaretçilerini bugün karşıladı. Kırıkkaleliler Eğitim Kültür Sağlık Sosyal Yardım Vakfı Gençlik Kolları Başkanlığı olarak Keskin’e yapılan ziyarette, Tarihi Taş Mektep’i de ziyaret eden grup, Hacı Taşan’ın hareketli heykeli eşliğinde Keskinli Taşan Kardeşler’in hoş sohbetleri ve müzik dinletileri ile güzel bir program geçirdi.

Kırıkkale Son Haber