Etimesgut’ta Kırıkkale Rüzgarı Esti
Kırıkkale Son Haber Editörü | 5 Eylül 2019 19:37
Etimesgut’ta Kırıkkale Rüzgarı Esti

Etimesgut Belediyesi 16. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali 4. Gününde Samsun, Kırıkkale ve Balkan programlarına ev sahipliği yaptı. Kırıkkaleliler gecede gönüllerince eğlendi.

Etimesgut Belediyesi 16. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nin dördüncü gününde Kırıkkale rüzgarı esti. Kırıkkale İli ve İlçeleri Kültür Ve Dayanışma Derneği gecesi Kırıkkale Keskin Halay Ekibinin gösterisiyle başladı. Daha sonra Kırıkkale yöresel sanatçısı Taşan Kardeşler Neşet Ertaş ve Hacı Taşan’ın unutulmaz türkülerine seslendirdiler. Dernek Başkanı Abdullah Polat, Başkan Demirel ve eşi İlknur Demirel’e yöresel gıda sepeti ve tablo hediye ettiler. Kırıkkale programına AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan da katıldı. Turan yaptığı konuşmada Demirel’i Türk kültür ve sanatına yaptığı katkı için tebrik etti. Etimesgut Belediyesi 16. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali 4. Gününde Samsun, Kırıkkale ve Balkan programlarına ev sahipliği yaptı. Birbirinden keyifli türkülerin söylendiği katılan davetliler gecenin ilerleyen saatlerine kadar gönüllerince eğlendiler.

REKLAM
REKLAM

Kırıkkale İli ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği gecesi Kırıkkale Keskin Halay Ekibinin gösterisiyle başladı. Daha sonra Kırıkkale yöresel sanatçısı Taşan Kardeşler Neşet Ertaş ve Hacı Taşan’ın unutulmaz türkülerine seslendirdiler. Dernek Başkanı Abdullah Polat, Başkan Demirel ve eşi İlknur Demirel’e yöresel gıda sepeti ve tablo hediye ettiler. Balkan Göçmenleri İktisadi Araştırma Ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı (BİSAV) bu yıl festivalde Kuzey Makedonya kültürünü tanıttı. Kırıkkale programına AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan da katıldı. Turan, Başkan Enver Demirel’i Türk kültür ve sanatına yaptığı katkı için tebrik etti.

Festivale; AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Cemal Sertkaya, Kırıkkaleliler Dernek Başkanı Abdullah Polat, sivil toplum kuruluş temsilcileri, bürokratlar ile çok sayıda davetli katıldı. Konuşmaların ardından festivalde Kırıkkale yöresine özgün lezzetler ve MPT-76 silahın tanıtımı gerçekleştirildi.

Video:

Kırıkkale Son Haber