Emniyet Müdürü Çorumlu, “FETÖ değişik bedenlerde dirilebilir”
Kırıkkale Son Haber Editörü | 16 Mart 2019 20:12
Emniyet Müdürü Çorumlu, “FETÖ değişik bedenlerde dirilebilir”

Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, FETÖ konusunda önemli mücadelenin verildiğini belirterek bu mücadelenin devam ettiğini söyledi.

Bir internet sitesinin canlı yayın konuğu olan Çorumlu, gündeme dair soruları yanıtladı. Kendisinin istihbarat kökenli bir emniyetçi olduğunu hatırlatan Çorumlu, geçmişte FETÖ konusunda önemli tespitlerinin olduğu bilgisini paylaştı.

REKLAM
REKLAM

Çorumlu, FETÖ konusunda tehlikenin halen geçmediğini ifade ederek, “Devletimiz FETÖ konusunda ciddi bir mücadele veriyor. Tehlike kripto FETÖ’cülerde. Kriptolarda tehlike var. FETÖ değişik bedenlerde dirilebilir. Tespit etmemiz çok zordur. İstihbarat olarak bilirsiniz. Ama devlet hukuk devleti. Hukuk nezdinde çalışırız. Buhar olsanız nemden buluruz sizi. Devlet boş değildir. Sabreder ama mutlaka bilir. Türk Devleti kaç bin yıllık geleneği var. Hiçbir terör örgütü başarılı olamaz, olamayacaktı.” dedi.

FETÖ mücadelesinin sulandırılmadan yapılması gerektiğini hatırlatan Çorumlu, şunları söyledi: “FETÖ mücadelesini sulandırmadan, sağlıklı olarak yapmak gerekir. Hem iftiraya maruz bırakmamak hem de FETÖ’cülere ciddi bir şekilde operasyonlar yapıp yakalayabilmek ve devletten temizleyebilmek. Bu ciddi bir hassasiyet gerektirir. Bu kadar önemli bir konu üzerinde dururken tabi arkasından uyuşturucu geliyor. Çünkü uyuşturucu da FETÖ gibi insanın beynini uyuşturuyor. Bizim neslimiz, bizim gençlerimiz, bizim çocuklarımız uyuşturucu gibi saçma sapan bir maddeye bağımlı olmamalı. Biz dünyaya, vizyona, 21. yüzyıla daha büyük bir vizyonlarla parlak zeki çocuklarla, parlak zekalarla yeni bir şey vaat ediyoruz. Uyuşturucu çok önemli dedik ve Kırıkkale’de farklı bir şey yaptık. İşe torbacılardan başladık. Torbacıları yok ederseniz, temin etme pozisyonunun ortadan kaldırırsanız içici azalır diye düşündük ve doğru yolda olduğumuzu görüyoruz. Bugün bırakmak isteyenlerin sayısı 2-3 kat arttı. Hiçbir güvenlik görevlisi vatandaşın desteği olmadan bir şey yapamaz. Kırıkkaleli hemşerilerimiz bize çok destek verdi. Hepsine minnettarım.” dedi.

İhbar Ajans