Çok Sayıda Ruhsatsız Tabanca İle Mermi Ele Geçirildi
Kırıkkale Son Haber Editörü | 17 Nisan 2019 13:31
Çok Sayıda Ruhsatsız Tabanca İle Mermi Ele Geçirildi

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar sonrasında toplamda 7 adet tabanca ve 154 adet mermi ele geçirildi.

Konu ile ilgili Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında; “Cumhuriyet Başsavcılığımızca, Ruhsatsız silah, bıçak veya mermi bulundurma, satın alma veya taşıma suçlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilen şahıslara yönelik seri bir takım operasyon düzenlenmiştir.

REKLAM
REKLAM

Planlı yürütülen soruşturma kapsamında, operasyon aşamasına kadar yapılan ön ara yakalamada U.M. isimli şahıstan 1 adet ruhsatsız tabanca 5 adet mermi, M.E.A isimli şahıstan 1 adet ruhsatsız tabanca 43 adet mermi, G.Ş. isimli şahıstan 1 adet ruhsatsız tabanca ve 7 adet mermi, H.İ. isimli şahıstan ise 1 adet ruhsatsız tabanca ve 9 adet mermi ele geçirilmiştir. Aynı soruşturmada elde edilen deliler neticesinde, İ.B. isimli şahıs ile irtibatlı olduğu ve kaçak silah bulundurabileceği değerlendirilen şüpheli şahıslara yönelik 16.04.2019 tarihinde M.E.A., isimli şahsın ikametinde yapılan aramalarda 2 adet tabanca, şarjör, mermi ele geçirilmiş, yine İ.B isimli şahın ikametinde yapılan aramada ise 1 adet GLOCK marka tabanca ve tabancaya ait şarjör, 90 adet MKE ibareli mermi ele geçirilmiştir. Göz altına alınan şüpheliler hakkında çok yönlü soruşturma devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Kırıkkale Son Haber