Azerbaycan Milletvekili Paşayeva Kırıkkale’yi Ziyaret Etti
Kırıkkale Son Haber Editörü | 20 Ekim 2018 14:16
Azerbaycan Milletvekili Paşayeva Kırıkkale’yi Ziyaret Etti

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Kırıkkale’yi ziyaret ederek Büyük Şehir Parkını gezdi.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Kırıkkale’de yaptığı çeşitli ziyaretlerin ardından Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ile birlikte Büyük Şehir Parkını gezdi.

REKLAM
REKLAM

Ardından Başkan Saygılı, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’yı Kırıkkale Belediyesi Konuk evinde ağırladı. Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva yapılan ziyaretin Türk kardeşliği ve birlikteliği adına olduğunu belirterek Azerbaycan’a davet etti. Bu tür buluşmaların artırılarak devam etmesini ve kardeş belediye sayısının çoğalmasını bu konuda destek olacağını belirten Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva misafirperverliklerinden dolayı Vali Haktankaçmaz ve Başkan Saygılı’ya teşekkür etti.

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ise Kırıkkale Belediyesi Konuk evinde yaptığı konuşmada; “Azerbaycan Milletvekilimiz Ganire Paşayeva tüm Türk dünyasında bir marka herkes tarafından bilinen önemli bir şahsiyet, şehrimizde onunla birlikte olmak, onuda şehrimizde ağırlamak bizi fevkalade memnun etti. Bu tür kardeşlik ve birlikteliklerimiz çok daha sık olmalı ki tüm dünya bizim birlikte ne kadar güçlü olduğumuzu görmeli. Bugün burada bu güzel buluşma da emeği geçen kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Kendisine de bir defa daha Kırıkkaleliler adına hoş geldin diyorum” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Yahşihan’da bulunan Silah Fabrikası’nı ziyaret ederek Silah Fabrikası’nda üretilen MPT-76 ve MPT-55 tüfekleri hakkında Silah Fabrikası müdürü Derviş Mehmet Ocakçıoğlu tarafından bilgi aldı ve Silah Fabrikası’nda bulunan Silah Müzesi’ni gezdi.

Kırıkkale Son Haber