Altınışık; “2 Haziran’da Seçimi Yine Biz Kazanacağız”
Kırıkkale Son Haber Editörü | 3 Mayıs 2019 20:59
Altınışık; “2 Haziran’da Seçimi Yine Biz Kazanacağız”

İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık ve parti yönetimi, 2 Haziran’da yenilenme kararı verilen Keskin ilçesi seçimi hakkında açıklamalarda bulundu.

YSK kararına tepki gösteren Altınışık, “2 Haziran’da seçimi yine biz kazanacağız”dedi.

REKLAM
REKLAM

Altınışık, “Geçmiş dönemlerde AK Parti’nden Afyonkarahisar’dan milletvekili aday adayı olan ve partisi belli olan kişinin buraya atanmasını bizler kabul etmiyoruz. Biz bu konuyu genel merkezimiz ile konuştuk. Mevcut Keskin Kaymakamı’nın da Vali Yardımcısı olarak atanması da akıllarda soru işareti bırakan ayrı bir durumdur.”

“15 Nisan itibariyle yeniden seçim çalışmalarımıza başladık. Mevcut adayımız olan başkanımız Necati Alsancak ile seçime gireceğiz. YSK’nın kararına göre mazbatası verilmiş başkanımızın mazbatası alındı. O zaman belediye meclis üyesi toplanarak alınacak karar gereği en yaşlı üye başkanlık görevine vekaleten görevlendirilir. Ama yapılan son çalışmalarla birlikte taraf tutulmalar yer almaktadır. Biz bu taraf tutulmasının sonuna kadar karşısındayız”

Altınışık, “Madem bu seçimde kısıtlı kişiler oy kullandı iddiası var. AKP seçmen listeleri ayarlanırken neredeydi. Madem seçmen listeleri yayınlandı yine AKP bunların oy kullanmasına nasıl izin verdi. Yani yenilenecek olan bu seçimde şaibe vardır. Seçime iyi şekilde hazırlanıp yeniden kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.

Kırıkkale Son Haber