Alişan Kapaklıkaya Kırıkkaleli Öğrenciler İle Buluştu
Kırıkkale Son Haber Editörü | 28 Şubat 2019 13:32
Alişan Kapaklıkaya Kırıkkaleli Öğrenciler İle Buluştu

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Okur-Yazar buluşmaları projesi kapsamında öğrenciler eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya ile buluştu.

Alişan Kapaklıkaya öğrencilere anlattığı motivasyon seminerinde, sınav stresi ile nasıl başa çıkılır gibi psikolojik konularda öğrencilere eğitim verdi.

REKLAM
REKLAM

Konferansa Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, şube müdürleri, okul idareci ve öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi seminer öncesi yaptığı konuşmada Alişan Kapaklıkaya ile ilçe milli eğitim müdürü olduğu zamanlarda beraber olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “İnanın o dönem ki yaptığımız çalışmalarda ki gençler çok güzel şeyler aldılar. Bugün onlardan birçok makamda olan birçok yerde olan güzel değerlere sahip gençlerimiz var. Belki 5 yıl 10 yıl sonra bu salonda geleceğimizi şekillendiren gençler var. Gençler inanın istediğiniz zaman, hedefe koyduğunuz zaman ve iyi niyetli olduğunuz zaman Allah sizin yollarınızı açıyor. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Size çok ciddi anlamda ihtiyacımız var bizim. Bizim göklerde dalgalanan bayrağımıza göz diken o kadar çok düşman var ki bunları sizler susturacaksınız. Biz bunun için varız. Dolayısıyla kendinizi küçük görmeden geleceğinizi şekillendirme yolunda bugün böyle farklı bir adım olsun bu etkinlik.” şeklinde konuştu.

Yoğun bir ilginin olduğu konferansın sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya, hatıra fotoğrafı çektirerek, kitaplarını imzaladı.

Kırıkkale Son Haber