“Akıllı Ambulans Projesi” Kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü’ne Ziyaret Yapıldı
Kırıkkale Son Haber Editörü | 11 Haziran 2019 23:40
“Akıllı Ambulans Projesi” Kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü’ne Ziyaret Yapıldı

Kırıkkale’de pilot uygulamaları devam eden “Akıllı Ambulans Projesi” kapsamında İl Sağlık Müdürlüğüne bir dizi ziyaret düzenlendi.

Kırıkkale’de pilot uygulamaları devam eden “Akıllı Ambulans Projesi” ile birlikte ambulansta yapılan tüm işlemlerin tablet uygulamasıyla dijital ortamda kayıt altına alınması, hastaya ilişkin tüm bilgilerin anlık olarak Komuta Kontrol Merkeziyle paylaşılması planlandığı bildirildi.

REKLAM
REKLAM

Konu hakkında İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada; “Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Semih KORKUT, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir ÜLGÜ, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Şahin AYDIN, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Şamil KURGUN 11.06.2019 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ve İlimizde de pilot uygulamaları devam eden “Akıllı Ambulans Projesi” kapsamında Müdürlüğümüzü ziyaret etmişlerdir.

Proje ile birlikte ambulansta yapılan tüm işlemlerin tablet uygulamasıyla dijital ortamda kayıt altına alınması, hastaya ilişkin tüm bilgilerin anlık olarak Komuta Kontrol Merkeziyle paylaşılması planlanmaktadır. Uygulamayla birlikte daha hızlı ve daha kaliteli hizmet verilmesi hedeflenmekte olup gerçekleştirilen ziyarette Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında sistemin kullanımı sonucunda elde edilen veriler ışığında fikir alışverişinde bulunulmuştur.” ifadelerine yer verdi.

Kırıkkale Son Haber