Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Vatandaşlarla Buluştu
Kırıkkale Son Haber Editörü | 28 Aralık 2018 22:17
Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Vatandaşlarla Buluştu

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale İl Başkanlığında halk gününde vatandaşlarla bir araya geldi.

Gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarının sorularına cevap veren Can, CHP-İYİ Parti-DP’nin Mahir Yılmaz’ı ortak aday göstermesi üzerine AK Parti-MHP’nin ortak bir aday çıkarıp çıkarmayacağına yönelik sorusuna “Böyle bir şey yok. Ak Parti’nin adayı Mehmet Saygılı” dedi.

REKLAM
REKLAM

Ramazan Can burada yaptığı konuşmada; “En son ekonomik olarak üzerimize geldiler. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın öncülüğünde gerekli çalışmalar yapılarak ekonomimiz normal seviyelerine inmeye başladı. Akabinde Doğal gaz ve elektriğe yılbaşından itibaren indirim gelecek. Asgari ücretlerde zamlar yapıldı. MKEK Kırıkkale’nin markasıdır. Türkiye’nin savunma sanayinin bel kemiğidir. MKEK biz geldiğimizde çalışanlarının maaşlarını yüksek faiz oranları ile ödemeler yapıyordu ama şu anda MKEK zarar etmiyor. Kar elde ediyor. Biliyorsunuz taşeronlar ile ilgili kadroya geçmesi konusu ilk başka KİT’ler için geçerli değildi ancak Cumhurbaşkanımıza iletilen konular üzerinde seçimin ardından hazırlanan yasaya uygun olan kişiler bu yasadan faydalandı. Geriye kalan arkadaşlarımız için ise çalışmalarımız sürüyor”ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından soru cevap kısmında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Milletvekili Can, bir basın mensubunun “CHP-İYİ Parti-DP’nin ortak adayı olarak Mahir Yılmaz’ın çıkarılması üzerine AK Parti-MHP’nin de ortak bir aday çıkaracak mı?” sorusuna şu şekilde cevap verdi, “Böyle bir düşüncemiz yok. AK Parti’nin adayı belirlidir. Kararlara saygı duyuyorum. AK Parti’nin adayı Mehmet Saygılı’dır” dedi. İl Başkanı Nuh Dağdelen ise konu üzerine “Biz gerekli çalışmaları yapacak güçteyiz. Adayımız var. Bir önceki yerel seçimde büyük oranda oy almıştık, Allah nasip ederse yine Türkiye ortalamasının üzerinde oy alarak Belediye Başkanlığını kazanacağız” dedi.

Halk Günü toplantısına Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen katıldı.

Kırıkkale Son Haber