3 Temmuz 1997 Patlamasının Acısı Hâlâ Yüreğimizde
Kırıkkale Son Haber Editörü | 3 Temmuz 2019 10:30
3 Temmuz 1997 Patlamasının Acısı Hâlâ Yüreğimizde

3 Temmuz 1997 tarihe kara bir gün olarak geçti. MKE Mühimmat Fabrikası TNT Atölyesinde çıkan ve sebebi henüz bilinemeyen patlamada şehit olan fabrika işçisi İsmet Altınışık, ölümünün 22. yılında mezarı başında anıldı.

KARANFİLLER BIRAKILDI

REKLAM
REKLAM

Yetkili Sendika olan Türk Metal Sendikası tarafından organize edilen anma törenine Şube Başkanı Murat Demirbaş, Mühimmat Fabrikası Müdürü Selahattin Adil Kılınçkaya, Mühimmat Fabrikası Müdür Yardımcısı Veysel Önal,  Fabrika müdür ve yardımcıları, MKE işçileri ve sendika üyeleri katıldı. Kırıkkale Şehitliğinde, mezarı başında anılan İsmet Altınışık için Yasin-i Şerif okundu. Dualarla bir kez daha anılan Altınışık’ ın kabrine kırmızı karanfiller bırakıldı.

BU TALİHSİZ OLAYI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Altınışık için okunan Yasin-i Şerif sonrası açıklama yapıldı. Mühimmat Fabrikası Müdürü Selahattin Adil Kılınçkaya, “Böyle bir günde 22 sene geçmesine rağmen yine toplanıp anabiliyoruz. Umarım ki artık böyle kazalara bundan sonraki herhangi bir kişinin kabrine gelmeyiz. Uzun yıllar kazasız belasız çalışmalar dileriz. O günden bugüne çok şeyler değişti gerek emniyet tedbirleri, gerek çalışma koşulları ama yine de kurum adına dünyada patlayıcı üreten yerlere göre kaza oranımız çok az. Hiç olmaz inşallah. Bütün çalışan kademeleri ile hiçbir zaman emniyetsiz ve kazaya mahal verecek durumda çalışmak istemiyoruz.” dedi.

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Murat Demirbaş ise yaptığı konuşmada; “3 Temmuz 1997 yılında yaşanan bu talihsiz olayın üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen, bu talihsiz olayı unutmadık unutturmayacağız. Şehidimiz İsmet Altınışık abime Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm emek şehitlerine de Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı  dileklerinde bulunuyorum. Mekanları cennet olsun inşallah.” ifadelerine yer verdi.

Kırıkkale Son Haber