2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde Kırıkkale Yöresel Ürünleri Sergileniyor
Kırıkkale Son Haber Editörü | 20 Eylül 2019 00:17
2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde Kırıkkale Yöresel Ürünleri Sergileniyor

ATO, Türkiye’nin coğrafi işaret tescili alan yöresel ürünlerini dünyaya tanıtmak, için “Anadolu’dan Dünyaya” temasıyla “Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”ni Başkent’te bugün başlayan zirvede Kırıkkale’nin standı açıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından Congresium’da düzenlenen 2.Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katıldığı açılış toplantısıyla başladı.

REKLAM
REKLAM

Zirve ile Türkiye coğrafyasına ait ürünlerin bir markaya dönüşmesine katkı sağlayarak ülkemizin coğrafi işaretli ürün potansiyelini harekete geçirmek ve bu yolla büyüyen uluslararası ticaretten yararlanmasına ve kırsal kalkınma hedeflerine ulaşılması amaçlanıyor. Bu yılki teması ‘Anadolu’dan dünyaya’ olarak belirlenen 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesine katılan Vali Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kültür ve Turizm İl Müdürü Aydın Demiröz, Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz ve Vali yardımcısı Osman Akbaş Kırıkkale standını ziyaret etti. Kırıkkale’ye ait yöresel ürünlerin yanı sıra Kırıkkale yöresine ait sanatçıların okuduğu ezgiler ve MKE Kırıkkale Fabrikalarında üretilen ürünlerin de sergilendiği zirve 3 gün boyunca sürecek.

Kırıkkale Son Haber