10 Nisan Polis Haftası Nedeniyle Bir Dizi Etkinlik Düzenlendi
Kırıkkale Son Haber Editörü | 8 Nisan 2019 20:41
10 Nisan Polis Haftası Nedeniyle Bir Dizi Etkinlik Düzenlendi

Emniyet Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri, Vali Sezer’i ziyaret ile başladı.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

REKLAM
REKLAM

Kabullerinden dolayı Vali Sezer’e teşekkür eden İl Emniyet Müdürü Çorumlu, Polis Teşkilatının her zaman vatanın ve milletin hizmetinde olduğunu, bu görev bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek, hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında da bilgiler verdi.

Türk Polis Teşkilatının en köklü kurumlarımızdan bir tanesi olduğunu belirten Vali Sezer ise, kurulduğu günden bu yana tüm teşkilat mensuplarının devleti ve milleti için canını ortaya koymaktan çekinmeden çalıştıklarını söyledi.

Ziyaretleri dolayısıyla heyete teşekkür eden Vali Sezer, İl Emniyet Müdürü Çorumlu’ nun şahsında ilimizde görev yapan teşkilat mensuplarının 10 Nisan Polis Haftasını kutladı.

Ziyarette İl Emniyet Müdürü Çorumlu’ ya, Polis Meslek Yüksek Okul Müdürü Selçuk Doğuş, Emniyet Müdürlüğü personeli ve Meslek Yüksek Okulu öğrencileri eşlik etti.

Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatının 174.kuruluş yıl dönümü programları kapsamında Nur Cami’de Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Mevlidi Şerif programından sonra Kırıkkale Şehitliği’ne geçen İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Selçuk Doğuş ile beraberinde polisler ve öğrenciler burada yapılan törenle şehitlerin kabirlerini ziyaret ederek şehitler için yapılan kuran tilaveti ve ardından İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın yaptığı duaya katıldı.

 

Kırıkkale Son Haber